Czy opera rzeczywiście jest szybsza?

Jakie są wasze doświadczenia?

Porównując do czego? :]

Jesli Ci chodzi o ogół, to szczerze się przyznam, że jestem zwolennikiem Opery. Jest na pewno o wiele szybsza od Internet Explorera i sądzę, że nieco szybsza od Firefoxa (tylko bez bicia! - patrz -> sądzę). Więc jeśli zastanawiasz się nad wyborem przeglądarki - bardzo polecam Operę!

P.S. Muszę jeszcze wypróbować Safari - podobno też ma niezły silnik :wink:

Pozdrawiam.

Według mnie też jest szybszą napewno od ie i od firefoxa 2 a 3 wydaje mi się szybsza od 2 ale od opery niekoniecznie. Ale pozatym jak dla mnie to opera jest o wiele wygodniejsza i bardziej mi przypadła do gustu i też polecam

Nie wiem czy jest szybsza ale napewno ciągnie mniej syfu

szybkość zależy między innymi od szybkości neta , czystości systemu i ile kart aktualnie masz otwarte

ja wolę Operę bo jest kompletna, nie trzeba kombinować z dodatkami, które

niewiadomo kto napisał :stuck_out_tongue:

Pobierz sobie Operkę, FXa, nowego IE i porównaj.

Wybierz tą, która najbardziej ci będzie pasowała.

Surfując z głową nawet IE będzie wystarczające.

My nie możemy za ciebie decydować. Ilu userów, tyle

będzie różnych opinii. Każdy woli co innego. Ty też

powinieneś sobie sam wyrobić zdanie na ten temat.

Opera http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ld+8841+PL

IE7 http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 5730.13+PL

Firefox 2 (stable) http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … .0.0.14+PL

To są trzy aktualnie najbardziej popularne przeglądarki.

EDIT Daruj sobie przy ściąganiu bety, wersje rc, alfty itd.

Czasami mogą występować nieprzewidziane problemy przy

niektórych konfiguracjach.

Mnie też się wydaje że opera jest szybsza od innych przeglądarek a że mam neta w domu dopiero od paru miesięcy to testowałem i firefoxa i IE .Być może jest to spowodowane tym , że opera domyślnie śledzi linki zamieszczane na oglądanej stronce a poza tym jest THE BEST

Jak dla mnie Opera (beta 9.50) jest szybsza od Firefox’a, a przede wszystkim jest lżejsza, zajmuje mniej ramu.

głównie wybór i tak sprowadza się do tego co nam lepiej przypadnie do gustu. W moim przypadku opera oferuje akurat takie funkcje które mi odpowiadają np. bardzo duża możliwość umieszczenia różnych przycisków na panelu co ułatwia obsługę. ale wybrać to trzeba samemu

opera moim zdaniem jest porównywalna do firefoxa.zużywa faktycznie mniej ramu ale róznica nie jest olbrzmia gdyż nawet jak w operze nie nastawisz ilości pamięci ram,tylko zostawisz na automatyczną ilość to przeglądarka zabierze ile będzie chciała-nawet kilkaset ramu:) dlatego aby być zadowolonym z opery trzeba umieć ją ustawić odpowiednio pod swój sprzęt i łącze.oczywiście uważam że opera jest niezła i pasuje mi tak samo jak firefox.

W dniu 29.05.2008 , o godzinie 21:54 został dopisany post przez suchmen

z tym że operę da się lepiej skonfigurować,ale dla zwykłego usera to bez znaczenia bo ff też oferuje całkiem porządne ustawienia

W dniu 29.05.2008 , o godzinie 21:57 został dopisany post przez suchmen

i nie zapominajmy że każda przeglądarka ma swoje wady i zalety np. wadą w operze jest to że nie każdy plugin z danej aplikacji będzie działał w przeglądarce ok dajmy na to wmp czy czasami real player plugin,bądź quicktime który działa z operą ale czasami na pliku(trilerze) o oznaczeniu *.mov potrafi wywalić operę ale tylko czasami

tu macie najnowsza bete jest szybsza od stabilnej wersji

http://snapshot.opera.com/windows/o950s_10024m.exe

Według mnie Mozilla Firefox 3(jeszcze nie finalna)jest najszybszą przeglądarką.

kordixx , tutaj każdy piszę to co używa. Nie można się spytać czy jest szybsza. Bo jak będziesz miał internet 128kb/s, a kolega 6MB/s to jemu będzie szybciej działała każda przeglądarka, a Tobie nie. Moim zdaniem nie ma co medytować. Najlepiej ściągnąć te które chce się przetestować i spr.

dokładnie . ja testowałem wszystkie 3 a właściwie 4

moje zdanie :

IE 6 - słaba przeglądarka , nie ma możliwości otwierania w kartach, kilka lat z tyłu za IE7 , lata świetlne za Firefoxem i operą

IE 7 - moim zdaniem to taki skopiowany FF oraz Opera , ale coś im nie wyszło

Firefox - obecnie na nim siedze , ma fajny interfejs i można ją nieźle podrasować przez dodatki

Opera - tez mi przypadła do gustu, mam ją jako swoją 2 przeglądarkę w kompie

Jeżeli już bawimy się w takie ogólne porównania to z tych najpopularniejszych dotychczas miałem przyjemność używać (lub używam):

  • Maxthon ,- szybka, standardowo udaje IE (co niekiedy jak sami wiecie jest niezbędne), zużywa mało zasobów, poza tym bez rewelacji,

  • IE6, - całkiem szybka (w porównaniu z innymi), generalnie ujdzie w tłoku,

  • IE7, - ma udział w 20% stron jakie odwiedzam, niestety jest wolna, zużywa sporo zasobów, dużo dodatków/gadzetów, moja ocena podobna do poprzedniej czyli ujdzie w tłoku,

  • Opera, - moja ulubiona, jest szybka, zużywa mniej zasobów od swych poprzedników (oprócz maxthona), mnóstwo dodatków/widzetów, jedyną wadę jaką zauważyłem - aplety java wyświetlają się wolniej niż u konkurencji (być może to jest mój szczególny przypadek więc proszę się tym nie kierować),

  • Firefox - bardzo szybka (po zastosowaniu tweakerów i bez dodatków), mnóstwo dodatków/gadżetów, popularność, wady - czasem po aktualizacji dodatków następują błędy …w końcu nie ma róży bez kolców :smiley:

Generalnie Opera jest dla mnie najszybsza, u mnie ma równy udział z firefoxem w przeglądaniu witryn - po 40%.

…poprostu co kto lubi.

Ja Aktualnie używam IE7 i FF2.

Moje porównanie:

IE7-trochę wolna,w przeciwieństwie do wersji 6 ma obsługę kart.Ładna przeglądarka.

FF2-tutaj Mozilla góruje.Jedna z lepszych przegladarek.Zalety:karty,dodatki,szybkość.Wady:

zasobożerność.

A co do Opery to Wigety i te inne to są git.I jest Szybka

Ogołnie p-olecam przetestować wszystki i zobaczysz.

Dla mnie IE i FF górują

Opera - ładna, szybka i przejrzysta

Firefox RC 1 wersja 3 - demon prędkości, coś niesamowitego. Czekam tylko na wersje final :slight_smile:

#-o

…ale różnica pozostanie :stuck_out_tongue:

Opera i inne są szybsze od IE ale nie zapominajmy że czasem i one nie pomagają jak nam antywirusek zblokuje na czas scanowania strone :slight_smile:

Generalnie Opera jest szybsza od Fx 2. Porównanie z Firefoksem 3 jest jednak nieco problematyczne. Jest to spowodowane tym, że twórcy Opery pracują na zasadzie pewnych priorytetów, więc nad szybkością wersji 9.5 zaczęli pracować dopiero niedawno. Druga sprawa to, że Fx 3 był już tworzony wcześniej niż O 9.5.

W każdym razie obie te przeglądarki są dobrym wyborem i napewno biją na głowę IE. :smiley: