Czy opera rzeczywiście jest szybsza?

a ogólnie to każdy i tak wybiera co komu bardziej przyapadnie do gustu. miałem ie 6, ie7, fx 2, fx3 i operę 9, opere 9.5 i jak narazie pozostałemjuż od dłuższegoczasu przy operze bo jak dla mnie najbardziej wygodna

Pusty śmiech mnie ogarnia gdy czytam te “fachowe” posty fanboyów na temat szybkości przeglądarek, tak więc moja rada jest taka, nie instaluj w ogóle firefoxa opery safari i innych syfów, jeszcze nie dorosłeś do tego by używać alternatyw.

A co steemm , może Lynx-a polecisz :smiley: . Totalna paranoja.

nie wiem o co ci chodzi ale pisanie o szybkości jest totalną bzdurą, bo z tego rozumiem że większość “fachowców” z tego tematu siedzi przed kompem ze stoperem i odmierza czas wczytywania się stron, a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Miałem okazje w pracy na starym kompie, pracować na operze i więcej nie chce mieć z tą przeglądarką wspólnego, coś sie przycinała non stop, nie wczytywała wszystkich grafik, wszystko to powodowało iż wolałem używać IE7 :slight_smile: chociaż w domu za żadne skarby świata bym nie oddał mojego skonfigurowanego Firefoksa :slight_smile: niech mi ktoś napisze czym się objawia ta tajemnicza szybkość opery i o jakich liczbach tu dyskutujemy, chętnie się pośmieje z tych milisekund :lol: :lol:

IE6 według mnie jest znacznie lepsza od 7 dla słabszych kompów . Mam Athlona 1600 Mhz ( czy jakoś tak ) i 256 ramu , i na IE 7 muszę czekać 2 x tyle co na FF . 6 nie miała wiele rewelacji ale była szybka .W FF są denerwujące komunikaty , a wszczegulnie aktualizacja -.- .

rzeczywiście nie ma nic gorszego niż przeglądarka do której wydają aktualizacje :x

Ale chodzi o to że jeśli nie chcesz teraz aktualizować i klikasz " Nie teraz " to automatycznie aktualizuje się przy następnym uruchomieniu

A jak dla mnie siłą opery jest jej spójność. Nieraz mnie zaskoczyła sposobem interpretacji kodu, który był często “najbardziej zgodny” z normami (dużo tworzę pod web’a… patrz stopka) - podczas gdy IE tak, FF siak, a opera zgodnie z W3C.

Poza tym - przeglądałem trochę źródła (kod źródłowy) FF-a… i to żałosne jest momentami. Jakoś nie przekonuje mnie produkt naklepany przez setki programistów bez składu i ładu. Zdecydowanie wolę Operę !

mój kalkulator IP

Ten kalkulator to chyba reklama

Ja osobiście wole FF

Osobiście używam Fxa3 RC1 i ma o nim świetną opinię. Poza tym za jedne z lepszych przeglądarek uważam Operę i Safari.