Czy opłaca mi się kupić?

(Loveall) #1

Mam okazję kupić komputer sobie do akademika za 1.000 zło. Może coś trochę taniej wytarguję. Powiedzcie czy się opłaca. Nie chodzi tu o to żeby chodziły jakieś super gry ale żeby było można oglądać filmy i w coś pograć na sieci.

• Monitor LCD 15' LG

• Dysk 80 GB

• Ram Kongston 512Mb 400Mhz + 256Mb (Takie same parametry)

• Nagrywarka DVD

• Nagrywarka CD

• karta graficzna nie wiem jaka 32Mb (ale mam zamiar wymienić jak coś)

• procesor AthlonXp 1,7

• Mysz i klawiatura bezprzewodowa

• Głośniki 5,1 + karta dźwiękowa Sound Blaster live

• płyta główna Asus (też nie wiem jaki model)

Tyle wiem o specyfikacji sprzętu

Co polecacie dokupić jak bym go wzioł...

Sprzedaje go moja ciotka więc był praktycznie nie używany.. bo chce sobie laptopa kupić

(Ziben) #2

Mały monitorek i słaba grafika także kina domowego z tego kompa nie zrobisz =) (no może dzwięk troche nadrabia). No gdyby była lepsza grafa to komp cacy za taką cene , bo w lepszą gre na necie MM nie pograsz ...

(system) #3

bierz jak za te pieniadze i w takim stanie procki A 1,7xp bardzo ladnie sie podciagaja jesli lubisz o/c

(Loveall) #4

lubię o/c :smiley: i mam zamiar go kręcić jak coś

a co do grafiki to mam do przeznaczenia jakieś 350 zł

(Błażej) #5

Jedna nagrywarka DVD wystarczy.

Karta graficzna do wymiany.

Zamiast 768 Ram, kup 512, a resztę zainwestuj w lepszą grafikę.

Jaki zasilacz jest w tym zestawie?

Jeśli jakiś "no-name", to na śmieci z nim.

Bierz Fortona 350W z allegro.

Jak na taki komputer, to nie spodziewaj się oszałamiającego przyrostu wydajności.

(Loveall) #6

zasilalacz jest raczej dobry bo ciotka raczej zna się na kompach bo studiowałą informatykę i napewno wydała na niego więcej kasy.

a co do grafiki jest słaba specjalnie :smiley: bo wójek zadużo grał w gry :smiley: haha

Bardziej interesuje mnie chłodzenie żeby móc coś kręcić . A ile myślicie że da sięgo podkręcić ??

Co poleciće jeśli chodzi o chłodzenie ?? i jaki to wydatek

(McDracullo) #7

Na jakim rdzeniu ten procek?

Wodne albo ciekłym azotem :stuck_out_tongue: Ewentulanie suchu lód. Mów ile masz kasy i coś sie dobierze.

Wróżki nie ma :stuck_out_tongue:

Co to za płytka Asusa? Asus'y dla Athlonów XP nie były mistarzmi O/C...

(Loveall) #8

kasy hmmm trudno powiedzieć ale około 500 złoty na chłodzenie by się znalazło :frowning: i nie dużo i nie mało ....

(Błażej) #9

To zapytaj się cioci, jaki to dokładnie zasilacz.

Wtedy będziesz miał pewność że jest dobry :slight_smile:

(Wigrus1) #10

co ty bredzisz? za tysiaka kupujesz kompa, a za 500 zł chcesz chłodzenie? To już nie lepiej dać te 500 zł do kompa i kupić coś nowszego niż:

(Loveall) #11

a gdzie ja Ci kupię kompa za 1,5 z płaskim monitorem LCD i żeby miał wypasione parametry?? A w internacie mam mało miejscai więć głównie chodzi o to że jest tani i zajmuje niewiele miejsca.

(zciwo) #12

Jakbyś podał dokładnie co to za monitor bo różne ceny są...

http://www.allegro.pl/item127890922_now ... _tani.html

Zostaje 1000

(Wigrus1) #13

chodziło mi o to, że pakujesz tysiaka w starego kompa, a 5 stów w chłodzenie procka czy czegoś tam...

to nawet bez lcd się nie da, ludzie o czym wy marzycie, na takim kompie to sE możecie grać w sprzed roku ;/

podaj ten model LCD, bo może się okazać, że lcd niby wzroku nie niszczy a tu będzie gorszy niż crt.

Możesz kupić od ciotki jedynie panel, a za resztę coś nowszego.