Czy opłaca się dołożyć RAM?

Witam. Posiadam płyte główną http://www.asus.com/Motherboards/P5VD2VM/ oraz kość 2,00GB 1-Kanałowy DDR2 @ 333MHz (5-5-5-15) (wrzuciłem z Speecy). I z tego co czytałem do tej płyty nie opłaca się kompletnie dokupywać na drugi slot RAMu bo będzie nic dawało. Z kolei gdzieś indziej czytałem, że jeśli znajde takie same jak mam zamontowane teraz to będzie okay ale problem tkwi w tym że raczej nie ma szans że znajde drugie takie same. No i po trzecie że potrzebuje systemu 64 Bitowego, chociaż z tego co wiem wersje 32 bitowe mają ograniczenie do 4 GB więc powinno byc okay. Czy jest mi ktoś w stanie pomóc z tym ? I wytłumaczyć co najlepiej zrobić ? 

 

 

 

 

Jeszcze jedno. Chce zainstalować Windows 7 na tym komputerze. Mam aktualnie WIndows XP SP 3. Jeśli zainstaluje na innej partycji ( nowo zrobionej) ale na tym samym dysku ( bo mam tylko jeden) nie będzie problemu z korzystania ? Mam na myśli nie wpłynie to drastycznie na pracę obu systemów i tak dalej ? Proszę o pomoc. 

Wytłumacz mi potrzebę systemu x64? Może dasz screena ze Speccy bo nie wiemy jaki procek jak karta graficzna itp.

Mówię, że tylko tak słyszałem.  

bang.bmp

 

Będzie ok - przy starcie będzie wybór systemu z którego chcesz korzystać.

 

No i do W7 64 wskazane 4 GB ramu, choć trzeba przetestować kompa na 2 GB ram i zobaczyć jak to pracuje?