Czy opłaca sie instalować uaktualnienia do Windowsa Xp?

Witam wszystkich nurtuje mnie jedno pytanie czy automatyczne aktualizacje w czyms pomagają, czy wręcz na odwrót przeszkadzają. Prosze o wymianę poglądów.(czy zmukają jak tak to na jakim sprzęcie, czy zabezpieczają ect.) Bo to co mowi Microsoft to jedno to co mówi zwykły user to drugie (to lepsze bo praktyczne;)

Dzięki

Moim zdaniem tak .

Skoro zaplacilem juz za tego windowsa z jakiej racji niemam go aktualizowac?

A co do niektorych bledow przy instalacji niektorych ulepszen to zalezy jakiego oprogramowania uzywam …jak pirat to wystepuje wiecej bledow(np.sp2)a jak masz orginalny soft to bleda sa rzadsze i malo powazne ,rozwiazanie ich sprowadza sie do przeinstalowania danego softu… .

Oczywiscie jest tak w moim przypadku.

Aktualizacje są jak najbardziej wskazane. Najczęściej są to poprawki zabezpieczeń zarówno systemu, jak i jego składników, więc łatane są w ten sposób dziury. A dziurawy system jest o wiele bardziej podatny na zagrożenia z sieci.

Sam osobiście nie mam żadnych problemów z aktualizacjami, a sprzęt mam raczej z gatunku starszych. Zero mulenia, zero problemów z innymi aplikacjami (również po zainstalowaniu “strasznego” SP 2).

ja aktualizuje zawsze moja kopie i nie mam zadnych problemow ale tez nie potrafie odpowiedziec czy jest lepiej bo zawsze po instalacji windy najpierw aktualizuje a dopiero pozniej instaluuje reszte…

to chyba logiczne ze sie zakłada poprawki :slight_smile:

Logiczne to jest ale niestety nie dla wszystkich. Kolega zapewne spotkał się z opiniami że nie ma sensu instalować to sie pyta. :smiley:

więc mu odpowiadamy:

Tak - instaluj poprawki, ponieważ pomagają

i nie słuchaj “podwórkowych informatyków”, którzy słyszą, że gdzieś biją dzwony, ale nie wiedzą w którym kościele

jak chcesz mieć Windows XP - Ser Szwajcarski to aktualizacje są ci niepotrzebne :lol:

ja tam SP2 w zyciu nie zainstaluje, jakoś mnie od niego odpycha :lol: a poza tym i tak przechodzę na linucha :]

Jak najbardziej, powinno się je instalować!

też tak sądze ale mi jakoś komp się zamula po tych aktualizacjach… nie wiem dlaczego, wszystko ładuję się do 7-10 minut. Odinstalowałem i teraz jest dobrze :smiley:

Jaki sprzęt?

sempron 2500+, 256mb, ASRock K7VM4

Oczywiście, że update-y są wręcz niezbędne do prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania sysemu operacyjnego jakim jest Windows.

Choć po ilościach aktualizacji widać, że ma on wiele luk, ale dlatego są one wydawane.

Odpowiedź jest tylko jedna: intalowanie uaktualnień Windowsa XP jest wskazane!