Czy opłaca się instalować vistę?

Bo system zaokrągla do pełnej dlatego masz podane 1,5GHz. Odpal CPU-z i podaj co masz, na 100% nie będzie 1500MHz tylko mniej.

Dodane 17.04.2009 (Pt) 18:56

I tu pleciesz bzdury bo pojawia się coraz więcej rzeczy których niemożna zrobic pod XP a da sie zrobić pod Vista, XP

np:

Technologia WASAPI dla bardzo dobrej jakości dźwięku tylko dla Vista i 7.

DX10 i DX11 tylko dla Vista i 7.

Automatyczne wykrywanie zainstalowanych gier tylko dla Vista i 7.

Interfejs Aero Glass tylko dla Vista i 7.

Możliwość upodobnienia Visty i 7 do XP. XP niema możliwości upodobnienia do Visty i 7

Vista x64 i 7 x64 sprawia mniej problemów niż XP x64.

Lepsza ochrona systemu jest pod Vista i 7 niż pod XP.

Jest jeszcze kilka dodatkowych rzeczy które dyskwalifikują XP a z czasem tych rzeczy będzie więcej.

OK

Haha

hahaha

hahaha !

hahaha !!

OK

HAHAHHAHAHAHHA !!

Kogo Ty tutaj chcesz oszukać ? bo mam wrażenie że samego siebie…

Uwaga post dedykowany jest tylko i wyłącznie do osób, które potrafią same myśleć i weryfikować informacje a nie wierzą tylko ślepo manipulacją na potrzeby komercji.

Grzesiek1 :

To są plusy nowych OS-ów i tak jak mówiłem to dopiero początek a z upływem czasu różnic będzie jeszcze więcej. No ale i tak pozostaną ludzie co będą uważać że 2000/XP i linux to najlepsze systemy. Ludzie pora się obudzić i zmienić swój syf na nowego PC.

Te “zalety” Visty nie przeważają nad jej wadami.

Dokładnie jeśli to co wymienil poprzednik można w ogóle nazwać zaletami… :lol:

Nie słyszałeś o Vista Inspirat, Vista Transformation Pack itp. ??

Prędzej upodobnisz XP do Visty, niż Vistę do XP :slight_smile:

Nie wszyscy jednak muszą lubić taki wygląd tylko dlatego że większość lubi.

Dlatego użyłem cudzysłowu ;D

Mi chodzi o nie używanie zewnętrznych programów. Więc XP nie da się upodobnić do Visty po przez samą skórę. A ja aktualnie mam Lune z XP i Vista wygląda prawie jak XP.

Tia i wracając do różnic, was się nie da przekonać do Visty czy nawet do 7 bo po prostu jesteście już takie głupie typki i basta. Jak wchodził XP też marudziliście że Win98/Win 2000 są lepsze a XP to dno bo ma duże wymagania. Vista i “7” mają wymagania co do sprzętu i na “trupach” z 512MB/1GB się ich nie da odpalić (komfortowa praca i gry). A co do kompa autora wątka to tak jak wspominałem masz za słabego Pieca do Visty bierz XP SP3 lub na upartego spróbuj preRC Win 7 który jest lepiej zoptymalizowany do słabych Desktop-ów i Laptop-ów .

RMK_99 Śmieszą mnie twoje posty ;p

Uxtheme Multi-patcher, nie trzeba go instalować, jedynie musisz ściągnąć jakiś styl z np. deviantarta ^^ Lepsze to niż zasobożerne okienka visty. Mi osobiście sie vista nie podoba, ale to tylko moje zdanie. M$ osiągnął cel-ludzie tacy jak ty instalują viste dla badziewnego aero i daty wydania systemu… a myślałem że tylko kobiety lecą na bajery typu cukierkowy wygląd ;p “Zacofani” userzy XP przegrywają z podniecającymi się datą wydania systemu, nawet gorszego… Seven mi odpowiada-na moim piecyku (podpis) chodzi dużo lepiej od visty, która czaruje masą nieprzydatnych funkcji, zaśmiecających HDD (hmm ile czysta vista zajmuje? ponad 10 GB? :expressionless: ), które wymieniłeś wcześniej.

Tobie to chodzi o to żeby tylko wyszło na Twoje… zreszt uxtheme nie trzeba instalować służy on tylko do zautomatyzowania wprowadzanych zmian w plikach - dla mniej doświadczonych osób po prostu sposób.

Głupki ? ja tutaj widze tylko jednego nie będe mówił kto nim jest żeby regulaminu nie łamać :lol:

Złe porównanie, bardziej bym porównał że nikt nie chciał przesiadać się z “windows 2000” na “windows milenium” - i ten kto nie chciał miał racje jak teraz MY.

Komputer z 1GB ramu to dla Ciebie trup ? Wg mnie to normalny komputer, fakt 1GB to nie dużo, ale żeby zaraz mówic że to trup…no chyba że chodzi Ci o dysk z pojemnością 1GB bo nie podałeś czy chodzi o pamięć karty graficznej pojemność dysku czy co :lol:

MS specjalnie zmiane skórek zablokował w XP…teraz w Vista specjalnie odblokował…i już wielka mi nowa technologia…starczy sobie uxthemem jedną rzecz przełączyć…no ale dla takich jak Ty to będzie zacofany sposób, lepiej kupić nowy komputer, nowe kompatybilne programy do niego w niektórych przypadkach, zapłacić za nowy system i dopiero wtedy bawić się w zmiany skórek zamiast jeden przełącznik ruszyć…Ta cała vista powstała własnie dla takich ludzi jak Ty…dla takich idiotów jak Ty…co nie umieją dobrze obsługiwać komputera i starczy im powiększyć ikony na pulpicie żeby dostrzegli to czego wcześniej nie mogli dostrzec i już się cieszą jak małe dzieci…żal…

I oducz się porównywać windows 98 do XP jako XP do visty, bo XP w stosunku do starego 98 wprowadzało wiele zmian chociażby nowy system plików jak i wiele wiele innych a vista w stosunku do XP co wprowadza ? zmiane skórek ? dobre… :lol:

Nie ma to jak dyskutować z ułomkami, ty mówisz jedno a oni swoje. Nawet jak podmienisz skórę w XP to i tak nie wygląda tak jak Vista brak cieni, brak przezroczystości, brzydkie ikony … 1GB Ram to w dzisiejszych czasach bardzo mało dlatego można podciągać to pod trupa.

To doprawdy powód żeby wymieniać cały system + kupować do tego nowy lepszy komputer + od nowa wszystko konfigurować + szukać / kupować kompatybilnych z vistą apliakacji (czasami) + przyzwyczajać sie do rzeczy które tak na prawdę wcale nie są przedstawione lepiej a tylko inaczej.

No ale jak Tobie coś w cieniach nie pasuje i ikony są za brzydkie w XP to trudno…trzeba wywalić kase bo jak to inaczej można żyć…

Zresztą są programy które po zainstalowaniu upodobniają do Visty system, tylko po co się w to bawic ? jak można ściągnąć dużo lepszy themes od tego w vista, bo np wg mnie to Vista wygląda bardzo ale to bardzo brzydko, szara, smutna, itd - ale to akurat moja subiektywna opinia.

W ogóle to co ja będe dyskutował z gościem co mnie wyzywa od ułomów z powodu brzydkich ikon i źle padających cieni… :lol:

Biegni lepiej szybko sie podlizywać tym co trzeba to możę windows eight dostaniesz w o 3% tańszej cenie niż inni.

windows eight znaczy się przerobioną viste… :smiley: Tylko z nalepką że to eight, ale nalepka od MS to już świętość więc… :smiley:

P.S tak serio to windowsa w wersji eight czy tam seven wcale nie przekreślam, jednak z vistą to nie ma się co oszukiwać…

To jak windows 2000 i windows milenium…

Grzesiek1:

Bo normalni ludzie zmieniają kompa raz do roku lub raz na 1,5 roku a u ciebie widać że masz Pieca z 2003 roku. I właśnie o takich ludzi jak ty mi chodzi, nie zmieniają kompa i się dziwią że im nowy OS chodzi wolniej od starego. Jak byś myślał to byś miał system za grosze lub za darmo np: Promocja Visty za 30zł rok temu.

omfg, nie moge z twoich postów :hahaha:

Tylko po co mam wydawać pieniądze na nowy komputer jak ten działa w 100% sprawnie, i pracuje mi na nim wszystko co tylko bym sobie wymarzył ?

Zresztą czy Ty mnie masz za idiote ? myślisz że ja nie sprawdzałem jak vista chodzi na nowych komputerach…tylko co jej chodzenie ma do tego że ona nic nie wnosi sama w sobie ?

Mi vista nawet na moim komputerze chodzi dobrze (tak tym jak Ty byś to nazwał trupie), tylko po co mam ją instalować jak mam XP i moge na nim zrobić wszystko co na vista a nawet więcej, no po co ?

Widać Ty jesteś bogacz, pracujesz w banku i zmieniasz komputer co miesiąc od tak sobie…

W ogóle to już nawet nie chodzi o to że ona ma takie czy inne wymagania, że kosztuje tyle czy tyle, tylko o to że szkoda by mi było nawet poświęcić te 2H życia na kasowanie XP i instalacje visty, bo po co się w to bawić ? NO PO CO ?

Ja rozumiem, Ty jesteś pasjonatem systemów, komputerów itd Ciebie może to interesuje, ja nie mam specjalnie czasu ani ochoty na bawienie się w reinstalacje systemów, zmienianie czegoś bez potrzeby itd.

Zrozum to, że normlany przeciętny użytkownik chce żeby to działało szybko sprawnie w niskich kosztach i 80% osób nie zamierza robić czegoś dla samej sztuki robienia !

No nie mogę … Wiesz co to jest dziecko neo ? O ile wiem Znaków interpunkcyjnych nie stawia się na początku zdania .