Czy opłaca się instalować Windows 7?

Obecnie używam Ubuntu 9.04 x64 i Vistę Home Premium x86. Ostatnimi czasy odczuwałem wstręt do Microsoftu, ale widząc takie piękne wypowiedzi chwalące Windows 7, zastanawiam się czy go zainstalować. Jakie jest Wasze zdanie? Czy warto porzucić Ubuntu i Vistę na rzecz Windows 7?

Vistę - tak. Ubuntu - nie.

Ubuntu zostawić, ale jako główny system, czy jako dodatkowy?

Ja z ciekawości i z problemów mojego XP’ka, zainstalowałem WINDOWS 7 RC i powiem, że jestem bardzo z niego zadowolony, nie tnie się, wszystko chodzi jak talala (CS 1.6, FIFA2010, itd) Jedyne co na razie nie poszło to combofix.

A ja tam nie rozumiem tego pędu do najnowszych produktów MS - był XP, ledwo wyszła Vista -> ludzie kupują Vistę, ledwo wyszedł Windows7 RC -> ludzie chcą Windows 7, niedługo będzie Windows 8… i też rzucą się na ten system… No cóż, Microsoftowi o to chodzi, żeby ludzie kupowali kolejne systemy" wychodzi nowy system, potem kilka Service Packów i kiedy okazuje się że łatwiej napisać nowy system niż poprawić stary - pojawia sił następny system i do czasu wypuszczenia pierwszego SP MS łudzi ludzi, że jest bardziej stabilny niż poprzedni :smiley: Rozumiem sytuacje firm, które potrzebują wsparcia technicznego, ale do domu po co? Bo ładnie wygląda, bo ludzie chwalą? Ja tam chwalę sobie starego, dobrego XP.

Nie widzę sensu tych ciągłych przesiadek i wyrzucania pieniędzy w kolejne generacje niestabilnych Windowsów.

Nas się pytasz? Ty najlepiej wiesz, do czego używasz systemu operacyjnego. Jak ustawisz sobie Windowsa jako główny system nie zapomnij zmienić awatara. [-X

Jeśli teraz używasz jako główny, używaj jako główny dalej. Jeśli w tej chwili Ubuntu jest systemem dodatkowym - dalej używaj go jako dodatkowego systemu.

Ale czy on jest naprawdę taki stabilny, bezpieczny, szybki itd.?

Sprawdź…

Ja od 44 dni używam wersji 90-dniowej i twierdzę, że W7 nie jest mniej stabilny od XP. Ale w porównaniu z Ubuntu - chyba Ubuntu będzie stabilniejsze. Trzeba jednak sprawdzić.

Polecam używać Ubuntu głównie do neta, przynajmniej nie musisz się martwić o wirusy i tym podobne, do multimediów itp. Windowsa możesz używać jako dodatkowy systemem, np. do gier czy innego oprogramowania wymagającego jedynego słusznego systemu :slight_smile:

Pozdrawiam!