Czy opłaca się inwestować w taki zestaw?

Witam!

co można dołożyć/wymieć i czy się opłaca w komputerze o nw. specyfikacji:

AMD Sempron 2200+

RAM 1x256MB, 1x 512MB DDR

HDD 1x40GB, 1x160GB

Radeon family 7000

Komputer służy mojemu siostrzeńcowi, głównie do gier i do przeglądania internetu, i w związku z tym, że chcę mu coś sprezentować pod choinkę (jakiś mały tuning kompa :slight_smile: ) - kwota - max 200zł

Jeżeli potrzeba więcej danych to piszcie co, wkleję np. z everesta:)

Potrzebny jeszcze model płyty głównej.

Płyta główna ASROCK K7VT4A PRO

Nie opłaca się,prawdopodobnie jest to socket 754 - czyli gniazdo do procesora trup - nowego zgodnego procka nie kupisz,można jedynie grafikę za parę złotych ale wtedy do tego dojdzie jeszcze zasilacz,słaby procek będzie ją spowalniał

ASROCK K7VT4A PRO jest to socket A (462), więc możesz kupić jakiś procesor na allegro np. Athlon XP 3200+ i rozszerzyc pamięć max do 2GB tzn jakieś kostki DDR 400 MHz

No toście mnie pocieszyli :wink: wnioskuję z waszych wypowiedzi, że aby kupić lepszą kartę graficzną (o niej głownie myślałem), to wcześniej musiałbym zmienić procka i dodać ram-u… :? Ażeby mnie “dobić” proponujecie lepszy zasilacz #-o proc+ram+zasilacz - uzbiera się pewnie ok 400-500zł :roll: i pomysleć, że ten komp w 2006r., kosztował…1.830zł. Oczywiście w pakiecie z monitorem i drukarką, ale w dniu zakupu miał 256MB ram-u i 40GB HDD

jedyne, co mi pozostaje to pewnie dokupię ram-u, ale czy to coś da :roll: ewentualnie jakąś kartę muzyczną…zresztą o kartę pytałem w innym temacie :slight_smile:

Chodzi o to,że części do takich komputerów są dostępne często tylko na Allegro,droższe bo nieprodukowane,ekonomia jest z tego taka,że na części np. wydasz 500,600,800 zł,a 2 razy lepszy komputer da się złożyć za 1000 zł,tak to z tym jest,stare części będą drogie,bo są już nieprodukowane,stare gniazdo powoduje,że prawie nie da się rozbudować bo jest problem ze znalezieniem procesora pod to gniazdo,inne inwestycje nie mają za bardzo sensu,Need for Speed Shift i tak na tym nie ruszy

no bo opchnęli ci go panowie “eksperci” w jakimś sklepie to się nie dziw.

a wg mnie opłaca się inwestować, starsze płyty są o wiele stabilniejsze niż zestawy z allegro, temu asrockowi wystarczy zwykły zasilacz bez przesady z wymianą, a w jakie gry ona gra? bardzo wymagające?, bo jak przeważnie do internetu to wystarczy dokupić ramu, wymienić procek na athol xp 3000 lub 3200 plus nowe chłodzenie, a grafike brałbym radeona seria 9000-9600 markowa np. MSI, mi na 9600 i podobnej płycie chodził nawet carbon, prostreet itp, a przy okazji ja mogę sprzedac ram ponieważ mam 2 x 1gb DDR400 Kingstona mało używane sprawne, jak coś to pisz