Czy opłaca się kupić klawiaturę A4tech kd-126?

Witam mam zamiar kupić taką klawiaturę http://allegro.pl/a4tech-podswietlana-l … 24356.html

i nie wiem czy będzie ona dobra. Często gram oraz dużo piszę. Najbardziej zależy mi czy farba z klawiszy nie będzie się zdzierać oraz czy będzie to dobra klawiatura :smiley:

A4tech to mało solidna marka, ale, jeśli klawisze są podświetlane, to znaki na nich na 99% nie są malowane, lecz są przeźroczystym plastikiem, więc nie powinny się zetrzeć :stuck_out_tongue_winking_eye:

a ja powiem ze solidna, cena/jakość, myszki i klawiatury nie do zajechania, mysz wytrzymała dłużej niż logitecha o podobnej cenie, poza tym kwestia użytkowania :slight_smile:

Bo wiadomo że w przypadku marek typu logitech płaci się też za samo logo, a nie za jakość, dlatego ich najtańsze produkty też się omija :stuck_out_tongue_winking_eye:

Myszki nie do zajechania? Używałem niejedną myszkę a4tech i w każdej farba szybko się zdarła a np. rolka przestała funkcjonować. Co do klawiatur, zatrzaski klawiszy nie wytrzymują, w jednej nawet pierwszego dnia wyłamała mi się spacja, także w życiu nie powiem, że to solidna marka :wink:

A ja powiem, tak jak autor postu wyżej tyle, że o A4tech. Kupiłem pare lat temu myszke optyczną od nich, troszke droższą, do tej pory świetnie się trzyma, nic jej nie jest. Ja polecam.

Kubix98 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Osobiście mam myszkę i miałem klawiaturę A4Tech, myszka ma już 5 lat i leciutko zdarła się farba na przyciskach, ale dużo gram w strzelanki :stuck_out_tongue: Klawiaturka miała 6 lat, ale wymieniłem na gamingową. Polecam myszki tej firmy, ale klawiatur nie, bo latają przyciski strasznie po jakimś roku-dwóch.

ok a mam jeszcze pytanie czy robi ona duży hałas przy pisaniu ? :wink:

Wszystkie A4Tech jakie miałem (1 przez 2 lata i 2 przez 6) były głośnie jak diabli :smiley:

Miałem kilka produktów A4 Tech i nie za dobrze je wspominam :

  1. Klawiatura - jak każda, głośna jak diabli - prawie, że to samo co taniocha z marketu za 5zł - tylko da druga wytrzymała dłużej.

  2. Myszka z taką podkładką, na której myszka śmigała - namiastka myszy bez kabla - po tygodniu taki plastik się ułamał z boku co nie wpłynęło na działanie, ale ją za to oszpeciło. Ponadto, ta tacka po dwóch dniach używania była cała wytarta i brudna, choćby była używana przez 5 lat - a nikt nie siadał przy niej z brudnymi łapskami (fuj)

  3. Zestaw bezprzewodowy klawiatura + mysz - chodziła znośnie, pokrętło od regulacji głosu - nawet nie zdążyłem sprawdzić czy działa, bo złapałem i pokrętło zostało w ręku, ale reszta całkiem znośnie - nie było nawet specjalnie jakiegoś kosmicznego hałasu. Wszystko fajnie, tylko że niestety po roku myszka sama z siebie przestała działać - wieczorem wyłączyłem komputer, rano włączyłem i już nie mogę sterować. Próbowałem wielokrotnie parować z odbiornikiem, wymieniać baterie, przekładać nadajnik do różnych portów, rozkręciłem nawet żeby zobaczyć, może coś w środku się stało - nic, po prostu focha strzeliła i do śmieci. Pomijając to, że wymiana baterii co 3 tygodnie to był całkiem dobry czas (i jeszcze ten szydzący ze mnie napis “Energy Saver”)

Teraz mam najtańszy zestaw od Microsoftu jaki znalazłem - Wireless Desktop 800 i różnica jest duża - o wiele większa jakość spasowania, materiał przyjemny w dotyku, ani razu nie miałem z nią problemu. I co najważniejsze - baterie trzymają od maja poprzedniego roku - i póki co nie myślą o rozładowaniu się :slight_smile:

Ponadto, że marka dosyć popularna - miałem wielokrotnie kontakt z produktami A4Tech - no i w większości wrażenia były podobne. Raz widziałem klawiaturę i myszkę - bardzo mnie zaskoczyła. Taki “high-end” wśród A4Tech :slight_smile:

Kupiłem tą klawiature jako fabrycznie nowa jakiś tydzień temu, i odrazu po podłączeniu do komputera miał problemy z znalezieniu jej, musze teraz wyjmować wtyczke i zmieniac na sąsiedni port USB co każde włączanie PC, ale najgorsze jest to że podczas pisania klawiatura sama wpisuje “-” tak długo aż nie wcisne innego klawisza. Czy za cene 65,- musze znosić takie cos? Podswietlenie ogólne dobre, nie ma tu multum zbędnych skrótów klawiszowych, i nie jest zbyt głośna.

Uhh… szczerze przynajmniej.

Dodam od siebie, ze myszki z serii GlassRun, Glasser czy cos takiego są trafione.

Klawiatury podświetlane od A4… też się raz nadziałem, nie pamiętam ale w jakiś sposób rozwiązałem problem ze zmiana portów (soft od nich jakiś), ale w końcu się poddałem… Generalnie rzecz biorąc, osobiście wolę zainwestować trochę więcej pieniędzy w sprzęt dobrej jakości i mieć spokój na parę lat.

A4Tech dobrze sprawdza się w szkołach, gdzie sprzęt i tak się szybko niszczy więc nie jest to jakis super koszt wymiany :wink: