Czy opłaca się kupić ten zestaw komputerowy?

Witam! !!

Co powiecie na taką konfiguracje

Procesor------------Intel Core 2 Duo E7200--------------------------------370

Płyta Główna-------Asus P5K SE--------------------------------------------230

Pamięć RAM--------Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800 4-4-4-12-------130

Karta Graficzna----MSI GeForce 9600GT 512MB-------------------------380

Dysk Twardy--------Seagate ST3250410AS 250GB-----------------------145

Obudowa------------Cooler Master Elite RC-331--------------------------145

Zasilacz-------------Chieftec CFT-560A-12S ATX 560 Watt -------------235

Nagrywarki---------LG DVD Recorder GH-20NS10 Sata Black Oem -----85

-------------------------------SUMA-------------------------------------------1720 złoty

Za 10zł więcej masz Samsung F1 320GB HD322HJ 16MB Cache

CoolerMastera w apollo masz za 110zł

Zasilacz to już bym wolał Corsair 520HXEU

Nagrywara Pioneer DVR-215D

Foxconn P35A-S

Pamięć może A-Data Vitesta ?

Reszta może być :>

Proszę o zmiane tematu “Czy opłaca się kupić…?” na bardziej konkretny.

Ja wole Seagate’a

A czemu nie Chieftec’a?

Foxconn kosztuje 270zl(ja chce taką płyte która może pociągnąć 8GB)

Pamięć na pewno odpada

Reszta… pomyślimy!

W dniu 03.06.2008 , o godzinie 17:43 został dopisany post przez DarkFox

adpawl , ale jak??? :roll:

Wolisz głośniejszego, wolniejszego i cieplejszego Seagate’a ?? Aha to ok.

A czemu nie Corsair’a ?

Płyta będzie ciągnąć 8GB a co będzie te 8GB ciągnęło ??

Rasista :>

mI ten zestaw się potoba. Może pomyśl nad sugestiami maniekz a tak to spoko nawet.

Czy opłaca się kupić ten zestaw komputerowy ??

Może tak, huh ?

Najpierw klikasz przycisk “Edytuj” w pierwszym poście …a potem wpisujesz nowy tytuł i zatwierdzasz :stuck_out_tongue:

Na płycie głównej nie ma co oszczędzać :wink: Osobiście wziąłbym ciut tańszy procesor, a w płytę główną bym więcej wpakował. Co z tego, że weźniesz mocny procesor, jak nie będziesz w stanie go wykorzystać, bo ci na to płyta gł nie pozwoli? A tak jak będziesz mieć lepszą płytę gł, to zawsze możesz coś później jeszcze zmienić :wink:

Jeżeli bedziesz na kompie głównie grał to nie potrzebujesz RAM Dual Chanel wystarczy zwykły. Reszta może być :ok:

maniekz

skąd wiesz że ten model SG jest głośniejszy i cieplejszy? Nie mam porównania do f1 ale wiem że ten model jest cichy i chłodny. inna sprawa że jakieś 20 zł dołozyć i mieć 320Gb to zdecydowanie dobra inwestycja.

Dark

a na co CI 8 Gb ram-u, chyba wiesz że 32 bitowe systemy oper. nie obsługują więcej jak 3,25-3,5Gb ram-u. Nawet jak będziesz miał 64 bitowy system to i tak nie widzę sensu posiadania 6-8Gb.

Corsair na bank cichszy, chyba sprawniejszy.

maniekz , to ciekawe czemu w opiniach piszą, że jest cichy(Seagate)?!? 8GB uciągną oplikacje i Vista lub Windows 7 adpawl , Ok! Już obczaiłem :smiley: kamil_w , ta płyta jest dobra i nadaje się do kręcenia

Jak ktoś się zna to wie.

KabutO , Do aplikacji, XP udostępnia 3GB, ale gry odblokowują co poniektóre, a kiedy będę miał 64bitowy system to się przydadzą!

No więc tak uczyń.

proc, obudowa, grafa - OK

Kupowanie najzwyklejszych pamięci w tej cenie to nonsens. bierz jakieś Cruciale dwustronne na D9 za 160zł lub czekaj na Transcend Axeram także na D9 (końcówka N) na allegro, może się pojawią.

miałem seagate s.10 , nie pamiętam czy ten model, ale nie polecam. Głośny, wolniejszy (od tego co można za te pieniądze teraz kupić) i grzał się ok. 8* więcej niż teraźniejszy WD.

Może być , lecz można dołożyć do Corsarza 520w z odpinanymi.

Na jakim forum nie czytam , pioneer … dlatego tutaj bym się nie zastanawiał i brał Pioneer’a

Zastosuj się do rad maniekz’a i destroy’a i będzie dobrze.

A 8GB naprawdę nie będzie Ci potrzebne.

W dniu 05.06.2008 , o godzinie 16:03 został dopisany post przez Adalbert

Czyli jaki? Bo e7200 to najtańszy z 45nm.

8GB ram do aplikacji, z czasem kupie sobie 4 rdzeniowy procesor 45nm (kiedy aplikacje będą je w pełni wykorzystywać), Nową kartę graficzną pod PCI-E (będą jeszcze pewnie wychodzić jak kiedyś na AGP). Ja już obczaiłem sklep w poznaniu który ta moja konfiguracja z lepszą obudową, zasilaczem(Corszarz) i nagrywarką Pioneer za… 1600zł Dzięki chłopaki i dziewczęta(jeśli jakieś były) za pomoc! Pozdrawiam! Jesteście Boscy :wink: :smiley: :lol:

4GB ciężko wykorzystać, poza tym wtedy, gdy 8GB będzie wykorzystywane, to będziemy już w erze DDR3, a więc obecne ramy będą do d…

sie zobaczy!