Czy opłaca się przejść na Windows 7 z Windows Vista?

Witam.Posiadam laptopa Toshiba Satelite A300, który strasznie muli.Jest to zapewne efekt wszelakiej maści śmiecia typu wirusy,toolbary itp. Czyszczenie z wirusów raczej nie wchodzi w grę bo tyle by sie tego znalazło że ho ho. Dyski też są przepełnione (Na C jest mniej niż 10GB wolnego miejsca).Pomyślałem że najlepszym wyjściem będzie format dysku.Laptop nie jest sprzętem super-szybkim (Pentium Dual CPU 2.16 Ghz , Karta graficzna do wymiany jakiś stary model Intela - nazwy dokładnie nie pamiętam ale miała w nazwie Mobile Series , 3 GB RAM). W tej chwili nie mogę na nim nic robić bo jest zepsuty (chyba chłodzenie nawaliło a nawet jak to karta graficzna to i tak jest do wymiany). Jednak kolega , który jest informatykiem spróbuje to naprawić. Więc chciałem się zapytać czy na tym sprzęcie przesiadka na Win 7 wyjdzie mi na dobre (podejrzewam że tak) oraz przy okazji jaką kartę graficzną mi polecicie na ten sprzęt (GTX-y xxx odpadają i tak nie wycisnę z nich szczytu możliwości może coś w stylu GTX-a 7xxx lub 8xxx? Tak żeby starsze tytuły mogły chodzić na niskich detalach - drugi komputer jest znacznie lepszy i ,uciągnie’’ nowsze gry.

ten laptop ma zintegrowaną kartę graficzną jest ona wbudowana w płytę główną i jej nie wymienisz ani żadnej nowej nie wsadzisz

Win7 jest lżejszy chodzi lepiej od visty tak wiec ja bym polecił przejść na 7

na tej stronie można pobrać sterowniki trzeba tylko wybrać model laptopa i system w odpowiedniej wersji

http://www.toshiba.pl/innovation/downlo … service=CE

kolega informatyk powinien wiedzieć co i jak, pewnie by ci to wszystko sam wyjaśnił

A gdyby tak wymienić płytę główną? Chociaż jest to w laptopach podobno ryzykowne i dosyć trudne, ale nie jestem pewien , mógłbyś mi powiedzieć czy jest w ogóle taka możliwość? Obawiam się też, że awaria laptopa może być spowodowana przegrzaniem karty graficznej ( laptop się normalnie włącza a po 15 minutach strasznie się nagrzewa i wyłącza się samoczynnie). Wtedy musiałbym kupić nowe APU? Jeśli dobrze rozumiem to jeśli grafika się przegrzała to muszę kupić ten sam procesor (chipset płyty nie pozwala na lepsze procesory) albo wymienić płytę główną i kupić coś lepszego? Ale wątpię w taką konieczność bo z tego co widzę to wiatraczki zapchane kurzem i chyba się w ogóle nie kręcą.

po twoim opisie nie wiem dokładnie co to za laptop i co ma w środku a bez tego ciężko coś powiedzieć

wiem mniej więcej że masz procesor intela i grafikę nvidii ale to jest mało

potem piszesz coś o APU a APU to układ firmy AMD jest to procesor ze zintegrowaną grafiką zdecyduj się co tam jest, daj dokładniejszy opis i używaj poprawnych nazw bo nie możesz mieć tam i jednocześnie procesora intela i APU, namieszałeś

jak ci się uda to zainstaluj ten program http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html i wrzuć tu screen z niego

norbi1200 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus