Czy opłaca się robić partycje?

Otóż czy ma jakiś sens robienie partycji na Windowsie? Zawsze robiłem dwie, ale tak się teraz zastanawiam, i wielkiego powodu robienia dwóch zamiast jednej nie widzę.

I jeszcze jedno pytanie na nieco inny temat (nie chciałem robić osobnego tematu): Za pomocą jakich języków robiony jest ten minisystem w komórkach np. w k550i?

Wg. mnie, powinno się robić drugą dla “bezpieczeństwa”. Przypuśćmy, że masz tylko c:\ … no i tu trzymasz swoją muzę, jakieś zdjęcia, dokumenty z pracy/do szkoły itp itd … i nagle ci system się sypie.

Wtedy modlisz się, żeby dało się to wszystko oddzyskać… a jeśli nie to format c i kaplica.

Takie moje zdanie

Pozdrawiam

kumar1 ,

tylko że większość ludzi i tak trzyma te wszystkie pliki w folderze użytkownika na C (ja np tak robie bo lubie mieć szybki dostęp do multimediów z start menu a nie wchodzić do komputer/dyskd/…).

Taka dodatkowa partycja to może się przydać tylko na przeniesienie na nią danych przy formatowaniu C albo na kopie zapasowe…

mich@l2312 ,

robienie kilku partycji jak najbardziej ma sens. Pozwala zachować porządek na dysku, a także uchronić pliki przed ich skasowaniem (wirus, format…). Trzymanie dokumentów na partycji z systemem to proszenie się o kłopoty…

Ja na lapku mam 2, a na PC 3 partycje i wcale mi to nie przeszkadza.

A to czy Tobie się opłaca to się okaże, gdy stracisz ważne pliki/dokumenty.

zomo_prl ,

przecież istnieje łatwy sposób na przeniesienie domyślnych folderów dokumentów na partycję inną niż C:

XP:

8394f3dc196ef376.png

Vista:

13bda1f5a1f84078.png

R.

Ja mam xp a ubuntu to mój " system bezpieczeństwa " , jak coś się w xp zepsuje to przez Ubuntu wyciągam pliki mi potrzebne i reinstaluje . 2 partycja jest bardzo przydatna