Czy opłaca sie zainstalować Windows7

Ojej co za nieszczęście aż całe 2 minuty… no popatrz :wink:

A tak na serio to ile razy dziennie odpalasz komputer że te 2 minuty ci tak przeszkadza? Jeśli resetujesz komputer co parę chwil to 2 minuty faktycznie zrobią się uciążliwe ale wtedy okazuje się, że nie potrafisz systemu skonfigurować algo utrzymać go w należytym porządku. Skoro tak kochasz ten zabytkowy XP to ściągnij sobie wersje x64 i będzie widział ci cały ram. Poza tym porównaj ile zajmuje vista a ile XP to zrozumiesz czemu wczytuje się dłużej.

Polecam sprawdzić Windows 7 build 7048 x64 działa znakomicie a system startuje w niecałą minute. Przynajmniej u mnie :lol:

A tak u mnie Vista x64 chodzi tak samo wyśmienicie jak XP z tym wyjątkiem że Vista startuje szybciej. 30 s. to dla was dużo ?

Dodane 13.03.2009 (Pt) 23:46

tak jak wyżej pisałem 20-30 s. to startuje XP, Vista, 7 jak u ciebie Vista odpala się w 2 minuty to masz coś nie tak.

Dodane 13.03.2009 (Pt) 23:54

fastman92:

Po raz kolejny potwierdzasz moją tezę że Ślązak to kwintesencja głupoty ludzkiej.

Widocznie coś jest nie tak, skoro ładuje się dłużej niż u wszystkich.

Jeśli chodzi o porządek w systemie to nie wiem czy ktoś ma bardziej wysprzątany system niż ja :wink:

na czas oczyszczam dysk C: z niepotrzebnych plików i czyszczę rejestr, wszystko robię CCleaner’em.

A do XP nie powrócę bo to zabytek, chociaż XP 64 bitowy mógłby być ale w polskiej wersji, to bym się skusił ;>

Dobra ściągam Siódemkę, zobaczymy czego jest wart nowy system od Microsoft’u :slight_smile:

Hisato - każda sekunda życia się liczy także 2 minuty to troszkę sporo, a Vista po uruchomieniu się zjada u mnie jakoś ponad 1200 MB RAM :wink:

a ile zabiera Windows 7 ?

Windows 7 Build 7048 x64 po 15 godzinach ściągania torrentów oglądania filmów itp… System pochłania mi 958MB ramu więc wolne zostaje 3042MB :wink: Zadko kiedy przekracza 1100MB jak dlamnie działa znakomicie tylko ta świadomość, że system 1 sierpnia wysiądzie mnie dobija :stuck_out_tongue:

To luźno w takim razie, nie zajmuje aż tak dużo.

na to pewnie jeszcze coś wymyślą ludzie, będzie to nielegalne ale trudno. :wink:

Hisato :

U mnie Vista x64 SP2 zjada po uruchomieniu 750MB a podczas normalnej pracy (Winamp + FireFox 3.2 + jDownloader) dochodzi do 1100MB. 7 x64 7000 który miałem przez 12 dni zjadał tyle samo zasobów.

“… że system 1 sierpnia wysiądzie mnie dobija” Tak build 7048 działa do 1 Sierpnia ale zawsze możesz zrobić reinstall na nowszy jak się pojawi ( build nowszy x86 działa już do 3 marca 2010).

Ciekawi mnie czy cofnięcie daty w biosie coś da :wink:

i bez podłączonego komputera do sieci :wink:

ja teraz mam xp i 7 na laptopie a dokładnie na Acer Extensa 5220 i powiem szczeze ze na 7 lepiej mi sie wszystko robi…no i tak samo na stacjonarnym lepiej wszystko chodzi

minus temu wszystkiemu to brak polskojęzycznej wersji seven’a oczywiście jak na razie w wersji beta, bo gdy wyjdzie ta główna finalna to będzie w PL. także czasem można się nie połapać.

josiok :

7 nie ma statusu beta tylko preRC1.

Dodane 14.03.2009 (So) 17:18

Hisato:

Przecież wyciekł już 7 x64 build 7057 więc możesz zrobić reinstall swojej i będzie biegać do 1 Marca 2010.

Zgadzam sie ze na mocnym kompie nie zauwazysz ruznicy miedzy Vista x64 a Win 7 x64. Ale moim zdaniem Win 7 jest bardziej stabilny nie wystepuja bledy przy moim iPlus-ie :o . Nie zrywa mi na nim polaczen tak jak na Xp i Viscie :-x . Jak bym mial wybierac to Win 7 wygrywa :smiley: .

A mam pytanie zanim zainstaluje sobie Win 7…

Jak jest z neostradą i z modemem SpeedTouch ST330 od Thomsona ?? czy sterowniki od Visty x64 będą pasowały ?

chodzi mi o taki co poniżej bo taki posiadam.

200px-Speed_touch_330_black.jpg

josiok:

Jeżeli drivery od Visty są w miarę nowe to da radę zainstalować w trybie kompatybilności z Vista.

oczywiście, że sie NIE opłaca. będzie się opłacało jak będzie full wersja, a nie jakaś tam beta ;|

A ja mówię, że się OPŁACA! Większa stabilność, fajny wygląd, nowe funkcje, zintegrowany IE 8 RTM i zużywa mniej pamięci RAM. Zresztą jest już build 7057 (RC1 - bo licencja ma napisane Windows 7 Operating System Release Candidate 1 z tym: EULA ID: Win7. RC.1 i dalej nie pamiętam…), który ma więcej bajerów.

Według mnie warto instalować. Mam na swoim komputerze Windows 7 Build 7057 i cieszę się nim. Nawet bym wywalił Vistę i zostawił tylko Windowsa 7.

na razie wszystko jest good. system pierwsza klasa, to będzie hit, uruchamia się błyskawicznie czego nie można powiedzieć o Viście…

tylko jest jedno ALE i to wielki problem stanowi…

mam tuner TV AverMedia 007 Super no i sterowniki od Visty x64 nie działają… i co teraz ja mam zrobić?

Warto zainstalować jak ktoś lubi testować nowinki techniczne… osobiście nie postawiłbym 7 jako główny system z powodu tego że nie jest to wydanie “stabilne” (mimo to że nawet jak ms nazwie coś stabilnym to tak najczęściej nie jest) ani nawet pełne rc/rtm. Po prostu bałbym się logować do głupiego banku…

Plichu:

Śmierdzisz mi Linux-em. Windows od 2000 jest bardzo dobrym OS-em. Ale Linuxsiarz zawsze będzie twierdzić że Windows to zło a Bonux znaczy się Linux to dobro.

Dodane 21.03.2009 (So) 2:07

josiok:

“uruchamia się błyskawicznie czego nie można powiedzieć o Viście”

To ile ci się odpala Vista ? Bo u mnie to jakieś 30s.

A ty mi śmierdzisz starą kapustą oraz zerowym brakiem kultury osobistej. To co mówie jest prawdą…

Co było z Windows ME? Żenada, vista przed sp1 (ot choćby zaraz po premierze) była równie poroniona…

Nie twierdzę że windows to zło… microsoft to zło przez swoje praktyki monopolistyczne.