Czy opłaca się zmieniać karte dźwiękową?

Witam

czy opłaca się wymieniać kartę dźwiękową mam Supreme FX w zestawie dołączona do płyty Asus Crosshair III Formuła

działają na niej tylko 2/1 a mam głośniki 5/1 czy da się to skonfigurować pod win7 x64 czy wymiana dźwiękówki jest konieczna na tej za to jest lepsza jakość niż na realteku tylko na 7 nie mogę ustawić 5/1 a na xp podobno działa

Sprawdź dane na temat karty dźwiękowej … i się dowiesz ^^

heh na karcie po angielsku pisze a ja tam angielski nie kpw.

tam zaraz podam co jest

Dodane 09.11.2010 (Wt) 19:30

pisze tak

-X-Fi cmss-3d

-X-Fi 24-bit crystalizer

-EAX Advenced HD 4.0 <--------------------------to chociaz 4 powinny dzialac a dziala 2/1

-creative alchemy

jażeli nie działą to nie obsługuje 5.1 . moim zdaniem (jeśli to integra) to kup creative sound blaster wykosztuj się trochę i masz wtedy taki dźwięk

że hoho :smiley:

Gdybyś chociaż trochę się orientował to byś wiedział że ma właśnie Creative X-Fi.

Oczywiście że ta karta obsługuje 5.1. Albo masz ustawione w opcjach 2.1 albo masz 5.1 ale puszczasz mp3 i dziwisz się dlaczego grają tylko kolumny z przodu. Jeśli ta druga opcja to tak ma być tak samo będzie z fimami ze ścieszką audio 2.0. Dopiero kiedy włączysz film z audio 5.1 wtedy zagrają wszystkie głóśniki.

aha?..

u mnie nawet jak puszczam mono działają wszystkie . teraz to nie zabłysnołeś :smiley:

ja ma integre ; ) . i głośniki Creativve T6100

Więc wiesz ^^

Obecnie każda nowa karta dźwiękowa, włącznie z prostymi integrami obsługuje 5.1 jak nie więcej, zdecydowanie jest to kwestia ustawień i nie warto, a nawet nie trzeba wymieniać karty, aby uzyskać dźwięk ze wszystkich głośników. Ponadto możliwe jest również rozłożenie dźwięku stereo tak, aby wykorzystywać wszystkie głośniki z zestawu (mniej więcej to o czym wspomniał zaba609).

to nie jest wbudowana ale na xpku łapie 5.1 a tu nawet opcji niema dlatego szukam sterów na 7 x64

a xp tylko do dźwięku to się nie opłaca