Czy opłaci się wymieniać płytę główną w laptopie?


(Spiderman3) #1

Witam!

Jakiś czas temu niestety zalałem włączonego laptopa szampanem. Wyłączyłem go i wyciągnąłem baterię i wysuszyłem i nie chciał się potem włączyć, poszedłem więc do serwisu i tam powiedzieli mi, że jest coś tam uszkodzone w płycie głównej i naprawa kosztowałaby około 500zł. Jak z kolei zapytałem czy jakbym przyniósł inną sprawną płytkę główną i chciał dokonać wymiany to powiedzieli mi, że to bo kosztowało ok 80zł. Stąd moje pytanie czy ty się opłaci?

Taką płytkę znalazłem: http://allegro.pl/plyta-glowna-hp-nc400 ... 13868.html bo takiego mam właśnie laptopa(hp conpaq nc4010).

Proszę o szybką odpowiedź!


(jaru_r) #2

Średnio opłacalne, zwłaszcza, że laptop jest już dość wiekowy. Gdybyś był w stanie samodzielnie wymienić płytę, to cena samej płyty jest do przełknięcia, ale razem z naprawą, to już koszt używanego takiego samego egzemplarza.

Co do ceny 500zł proponowanej za naprawę łącznie z płytą, to rozważyłbym już zakup używanego notebooka - do 600zł kupi się sprzęt o parametrach o niebo lepszych od tego, co masz.


(Spiderman3) #3

A jest może jakiś poradnik jak wymienić płytkę główną w tym laptopie? Jakby był to mogę spróbować wymienić ją samodzielnie!


(rgabrysiak) #4

Sprawdź czy to twój model:

http://notebookservicemanual.com/fr/hp- ... anual.html


(Spiderman3) #5

z tego co zobaczyłem to tak, ale w tej instrukcji nie ma jak rozebrać laptopa tylko są wypisane wszystkie jego części. Chyba, że czegoś nie dopatrzyłem.


(rgabrysiak) #6

Rozdział "Removal and Replacement Procedures" masz tam opisane jak wymieniać poszczególne elementy, podrozdział 5.21 pokazuje jak wymienić samą płytę, oczywiście wcześniej musisz zdemontować wymienione tam pozostałe elementy.

Sprawdź, wszystko jest ładnie opisane:

http://bizsupport1.austin.hp.com/bc/doc ... 723167.pdf


(Spiderman3) #7

wielkie dzięki za pomoc. Kupiłem płytkę , wymieniłem i wszystko śmiga jak ta lala. Dzięki za podpowiedź przy rozbieraniu rgabrysiak:)