Czy pamięć 900mhz będzie pasować do biostara?

(Rastko1) #1

Witam

Mam takie pytanie mam płyte główną biostar tforce 6100 am2 czy bez problemu moge założyć goodram pro900 nic nie będzie się gryźć?

(piotrekplay) #2

będzie bez problemu :wink:

(system) #3

możesz.

(ja.a.kto.inny?) #4

OCZYWIśCIE TAK

(Rastko1) #5

zauważyłem że te pamięci w dualu 2x 1gb są strasznie drogie i poszukałem i znacznie taniej jest kupić 2x 1gb PRO900 osobno lub 2x (2x512)

http://www.apollo.pl/store/show_detail/ ... bQ==/35506

(system) #6

tak będzie najlepiej - najwydajniej (podwójny dual).

(piotrekplay) #7

looknij tutaj:

http://znak.pl/index.php?cid=305&scid=2 ... Goo+Pro+C5

(Tomek Bl) #8

W apollo jednak najtańsze. Też chyba tam kupie 2GB. Myślałem jeszcze nad A-DATA EE, ale chyba jednak wezmę goodramy.

:smiley:

(Rastko1) #9

:stuck_out_tongue:

ja też zastanawiałem się nad a-datą ee ale słyszałem że trafiają się na gorszych pamięciach i się gorzej kręcą więc do płace 20zł i mam spokój :stuck_out_tongue:

(Draakus) #10

że niby 4x 512 jest wydajniejsze od 2x1Gb pierwsze słyszę.

(Craker92) #11

Gdzie takie coś słyszałeś :?:

A co Goodramy się złe nie mogą trafić :?:

Może minimalnie ale to wręcz niezauważalne...

(piotrekplay) #12

goodram pro900 (te z pomarańczowymi radiatorkami) i nowe serie pro800 są na Micronach D9 i dobrze się kręcą trzeba uważać. A jak to z A-DATAmi jest to dokładnie nie wiem ale raczej wszystkie EE są dobre...

(Błażej) #13

Nie wszystkie A-daty extrime 800 są na d9

Więc niektórzy mają z nimi kłopot bo się mizernie kręcą

A podejrzewam że żaden sprzedawca w sklepie nie zagwarantuje że będa na micronach

MIQVD1A16 -> Microns

ADQVD1A16 -> umgelabelte Mircons

ADQVE1A16 -> Promos, Elpidas o.ä.

(Polarowicz) #14

Wszyscy tylko o a-data i goodram, to są oczywiście bardzo dobre pamięci ale uważam że czasem warto zaryzykować (np. ja miałem duży problem ze znalezieniem sklepu gdzie takowe kupię) i kupić coś innego, ja np. do mojej 650i ultra (wtedy nie było jeszcze abita którego bym teraz wziął) zakupiłem 2x 1GB od patriota i jestem bardzo zadowolony, na razie

na 2.1v podkręciłem bez żadnych oporów do 900MHz i timingi zmniejszyłem do 4-4-4-16 :wink:, chyba nieźle jak na 2,1v :slight_smile: i coś czuję że bez voltmoda na pamięciach może uzyskam 1000MHz :slight_smile:

Pozdrawiam

(Błażej) #15

A stock był 1,8v?

Jak z 800 -> 900 to przyrost z tak zwiększonym napięciem jest mierny :stuck_out_tongue:

(Rastko1) #16

Wole goodramy wziąść niż a-daty różnica w cenie 20-30zł a będe pewny że dobrze będą się kręcić

(piotrekplay) #17

i wesprzesz rodzimy interes ;] " bo wszystko co polskie jest w modzie" :wink:

bierz goodram pro900 z pomarańczowymi radiatorkami :wink:

(Tomek Bl) #18

Dokładnie. Rożnie można trafić a żeby być pewnym to trzeba odkleić radiator.

(piotrekplay) #19

jak ktoś chce być pewnym że kupił dobre pamięci to wziąć Crucial Ballistix 800MHz, na nich się nie zawiedzie :wink:

wszystkie pro900 z pomarańczowymi radiatorami są na D9

(Craker92) #20

No bo z niebieskimi to seria 800 :stuck_out_tongue:

Nie ma innych PRO 900 :roll: