Czy pamięć ram jest ważna w grafice?

(Failap) #1

Witam, czy pamięć ram jest istotnym elementem karty graficznej? Czy duża jest różnica między tą samą kartą z pamięcią 512mb i tą samą kartą z pamięcią 1gb?

(Ciupa Michal) #2

no chyba to jest logiczne, jest to niezbędne, to tak samo jak czy pamięc ram jest istotnym elementem PC? :stuck_out_tongue:

żadnej, różnica jest w bardzo dużych rozdzielczościach a w np. 1440x900 nie ma żadnej :wink:

(Failap) #3

Miałem na myśli czy jest na tyle warta, że warto dopłacać, żeby mieć więcej pamięci :slight_smile:

(Ciupa Michal) #4

w tym wypadku na pewno nie, 1GB w rozdzielczościach poniżej FullHD nic nie daje :wink:

rozumiem że mówisz o karcie HD4850/4870? :wink:

(Failap) #5

nie, o 9600gt :smiley:

(Darth ReX) #6

W 9600GT 1GB w ogóle się nie przydaje.

(Xqwzts1) #7

a ja chciałem 9600gt 512 i sprzedawca w tej samej cenie dał mi 1gb bo nie było innych na stanie :slight_smile:

(Mirekgw) #8

kolego zwróć uwagę na to jakie ta karta ma pamięci DDR - DDR2 -DDR3 a potem na ilość RAM

Ram zależy do czego będziesz tą kartę potrzebował poczytaj trochę w Google jest mnóstwo artykułów.

(Failap) #9

gddr3

(Mirekgw) #10

i oto chodziło DDR3

(Ciupa Michal) #11

jeśli w tej samej cenie, to ok, ta dodatkowa pamięć nie przeszkadza, tylko jest po prostu nie potrzebna (przeważnie więcej się płaci za kartę z 1GB) ale jeśli w tej samej cenie to ok :wink:

(jan1) #12

Czy większa pamięć na karcie nie jest w pełni wykorzystana ?

Zdaje się że cuda zmieniają tą sytuację.

http://wroclaw.dlastudenta.pl/technika/ ... 23970.html

(Ciupa Michal) #13

no tylko CUDA jest obsługiwana jak na razie przez ile programów?

i przy konwersji liczy się moc obliczeniowa GPU (CUDA ma to wprowadzić) a nie ilość pamięci ram :wink: