Czy pamięć ram musi być kompatybilna z chipsetem i czy bedzie działać

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m68m-s2p_23.html tutaj jest moja płyta główna

Najlepiej szukaj takich samych jak obecne lub zamienne o tych samych parametrach, ale innego producenta. Musisz zwracać uwagę na dwustronność, ilość scalaków i banków (parametr 2Rx8/1Rx8), częstotliwość pracy, napięcie i timingi

1 polubienie

Fakt, nowe UNIWERSALNE (KINGSTON DIMM DDR2 4GB (2x2GB) 800MHz (KVR800D2N6K2/4G)) kosztują ponad 200 a tutaj była okazja dostać dedyki dla AMD/VIA za 50 PLN.

PODSUMOWUJĄC.

Aukcja z HYNIX AMD jest przeznaczona dla chipsetów AMD/VIA (jak jest napisane), a nowe kości do większości chipsetów kosztują około 200 PLN (i te będą u ciebie pasowały).

posiadam KINGSTON DDR2 4gb 2x2 i chciałem tamte dokupić

To nie mam tamtych kupować ?

bo nie znajde 4 gb w jednej kosci ddr 2

Nie kupuj pod AMD dedyków z aukcji którą byłeś zainteresowany.
Nie znajdziesz jednej kości DDR2 o wielkości 4 GB (są dostępne zestawy 2 x 2 GB za około 200 PLN albo 1 kość 2 GB za około 100 PLN)

mam 4gb 2x2 już

Jaką masz płytę główną? (model)

Autor podawał już model w poście #21. Ma 2 sloty na pamięć.

Gigabyte m68m-s2p

sprawcie może ja sie pomyliłem

To na pewno nie będą działać ?

Nie będą działać. W czasach świetności tego zestawu 1GB RAM było jak 4GB obecnie, czyli standard. Aktualnie pamięci DDR2 są sporo droższe od nowszych typów, a pojedyncze 4GB są rzadkością. W twoim przypadku osobiście zostałbym na 2x2GB jak obecnie lub pomyślał o nowej podstawce np. pod nowego 4-wątkowego Pentiuma. Ewentualnie zmiana mobo na model z 4 x slotami na pamięci RAM, ale to nadal byłoby mizerne AM2.

to do czego te ramy ? bardziej starszych płyt ?

Te pamięci 4GB z aukcji są w cenie zwykłych 2GB. Są przeznaczone dla płyt z chipsetami wymienionymi w aukcji. W praktyce niespecjalnie się takie już spotyka.

to bym musiał miec starsza płyte główną ?