Czy pamięć zwalnia z 400 do 266?

(Kosior6) #1

Witam. Mam pytanie, otóż czy pamieci DDR PC400 zwolnia do czestotliwosci 266, bo moja płyta obsługuje max te 266 i nie chce przesadzic....

(:: MARIO ::) #2

tak :slight_smile: nie beda wykorzystywane optymalnie :wink:

(Kosior6) #3

:: MARIO :: , a czy to że

, spowoduje jakies pogorszenie wydajności? Bo teraz mam 512 Kingstona 266 z komputronika, a jutro moge miec za bezcen nastepny moduł pamięci 512 ale ten jest na 400, więc czy beda współpracowały ?

(Wigrus1) #4

A czy te nowe też będą kingstona? W zasadzie problemów nie będzie, ale nigdy nic nie wiadomo. Plusem takiego rozwiązania są mniejsze timingi,które możesz ustawić w biosie. Będzie ciut lepsza wydajność :wink:

(Kosior6) #5

Nie druga kosc bedzie GoodRam'u

(Wigrus1) #6

Wiesz może być tak, że nie będzie żadnych problemów, ale może być też tak, że będa się gryzły ze sobą. Jeżeli goodramy możesz mieć za bezcen to sprzedaj te 266 i kup podwójnie te goodramy :wink: Jeżeli taka byłaby możliwość

(Bażant) #7

Dokładnie, bo ramy to takie dziwne kostki i znimi nic nigdy nie wiadomo, ale wiadomo, że tych samych firm bedą chodzily na 100% i kupienie 2 różnych firm wiąże się z ryzykiem zlej współpracy i gorszej wydajności :wink:

(Kosior6) #8

Bażant i wigrus , i pewnie tak tez zrobie. Te pamiec za 20 zł będe miał, wiec ją sprzedam za 150, i kupie drugie kingstona 266 w komputroniku.

Dzieki za zainteresowanie.

Pozdrawiam. :mrgreen:

(freedom) #9

za 20zł :o

gdzie co i jak?!

p.s. nie opłaca się kupować pamięci DDR266 i 333. są droższe i ciężko je dostać. najkorzystniej by było gdybyś obie miał DDR400.