Czy PayPal to prawda

Cześć.Założyłem ten wątek z powodu że moi rodzice myślą że PayPal to ściema i myślą że nie wypłacą mi kasy :lol:

I mam do was pytanie czy PayPal to prawda i czy wypłacają.

Z tego co można wyczytać w internecie, to wypłaca.

Proszę o więcej wypowiedzi bo w jedną mogą nie uwierzyć :smiley:

Co to za pytanie? PayPal to pośrednik w wymianie gotówki, najpierw ktoś Ci musi coś tam wpłacić abyś mógł wypłacić, ale o tym pewno wiesz :stuck_out_tongue:

Ale wracając do meritum, nie bez powodu najwięcej ataków phisingowych skierowanych jest do userów PP :slight_smile: Jakby to była ściema to tylu złodziei na świeci nie zawracało by sobie tym głowy.

Że PayPal to nie ściema to ja wiem ale rodzice nie wiedzą więc założyłem ten wątek aby im pokazać że PayPal wypłaca.

Dodane 26.09.2010 (N) 22:03

Mam pytanie jeszcze,w połowie października będę chciał wypłacić kasę z pp na konto ojca.On ma konto w Banku Spółdzielczym a kartę Maestro,gdy będę chciał wypłacić kasę trzeba podać imię(można zmienić),nr IBAN czyli PLi nr konta oraz nazwę banku.Z tego co czytałem imię musi być takie same jak imię na które jest założone konto czyli mam na imię szymon a przy wypłacie muszę zmienić imię na to co jest zarejestrowane konto czyli wojciech roman?

Idź do banku, tam Ci najlepiej odpowiedzą. Albo lepiej zadzwoń na infolinię banku - chociaż moim zdaniem w BS o czymś takim nie słyszeli :slight_smile:

Dobra,mam ostatnie pytanie czy PayPal akceptuje karty Maestro

wyplaca bez problemu , mam konto w paypal , jest ok trwa to tylko 2, 3 dni robocze , normalnie robisz przelew z paypala na konto ktore wskazesz , maestro akceptuja chyba , ja mam visa i nie ma problemu , ale musze cie uczulic na pare rzeczy , paypal zanim wyplaci kase ze swojego konta na twoje chca weryfikacji karty lub konta , ja mam z tym regularnie problemy , robie wszystko tak jak chca ale zawsze jest cos ni tak , przykladowo teraz mam dodane czwarte ! konto do payapl zeby moc wyplacac pieniadze pozostale trzy zostaly zablokowane ! z roznych powodow przez paypal , nie polecam uzywania paypala , za czesto weryfikacje chca i blokuja ci kase na koncie , nic nie mozesz z nia zrobic , mojemu koledze co 35 dni sprawdzja / weryfikuja adres dane karte konto itd , niby robia to dla bezpieczenstwa , ale w rzeczywistosci jest to wrzod na tylko , jesli bedziesz chcial cos z nimi zalatwiac musisz uzbroic sie w cierpliwosc , gdybym nie musial to bym tego wogole nie uzywal , uczulam na problemy z paypalem

Wszedłem w pomoc na paypalu i tam pisze Nie ma możliwości wypłacania środków na kartę kredytową.

Czy może mi ktoś powiedzieć czym to się różni od rachunku bankowego(bo tam pisze że wypłacają na rachunek bankowy),mój tata ma kartę kredytową i nr konta,ma kartę maestro a tam pisze że

Jakimi kartami kredytowymi mogę płacić w systemie PayPal?

1. Visa

2. MasterCard

3. American Express

nie ma maestro czyli nie wypłacą mi na maestro?

Więc po kolei:

  1. Zakładasz konto na PayPal i kojarzysz je ze swoim rachunkiem bankowym.

  2. Twój Ojciec zakłada konto na PayPal i kojarzy je ze swoim rachunkiem bankowym.

  3. Przelewasz pieniądze ze swojego rachunku bankowego na konto PayPal, ewentualnie, zamiast przelewu możesz użyć swojej karty.

  4. Gdy pieniądze wpłyną na Twoje konto w PayPal (2-3 dni), przesyłasz pieniądze na konto PayPal Twojego Ojca. Posługujesz się tutaj wyłącznie adresem email który jest identyfikatorem konta w systemie PayPal

  5. Gdy pieniądze wpłyną na konto PayPal Twojego Ojca, przesyła je na swoje konto bankowe. Jego karta raczej tu się do niczego nie przyda. Jeżeli kwota będzie większa niż 3000zł to konieczna jest wcześniejsza weryfikacja konta bankowego przez system PayPal. Polega to na tym że PayPal przelewa na konto bankowe Twojego Ojca jakieś śmieszne kwoty (kilka, kilkanaście groszy), po wpłynięciu przelewów trzeba ich kwoty podać w systemie PayPal.

Oczywiście prościej było by przesłać pieniądze bezpośrednio z Twojego rachunku bankowego na rachunek bankowy Twojego Ojca. Domyślam się jednak że chcesz przesłać pieniądze z zagranicy i problemem są koszty takiego przelewu. PayPal nie pobiera prowizji, jedynym kosztem są różnice kursowe, ale na szczęście PayPal tu z ciebie nie zedrze.

To to ja wiem ale zadam 2 pytania

1.Czy mogę kasę przesłać na konto w Banku Spółdzielczym

2.Mój tata ma kartę Maestro a w pomocy pisze że można płacić Visa,MasterCard i American Express,nie ma Maestro więc jak to jest

  1. Bank to Bank, nie sądzę aby PayPal miał jakieś ograniczenia akurat dla Banku Spółdzielczego.

  2. Jeżeli to Ty chcesz przekazać pieniądze swojemu tacie to jego karta nie ma żadnego znaczenia, może jej w ogóle nie mieć. Istotne aby posiadał rachunek bankowy (konto).

Uściślij co dokładnie chcesz zrobić, bo póki co to zgaduję. Poza tym czemu do nich po prostu nie zadzwonisz:

Możesz też napisać: https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/helps … ct-general