Czy PC się spalił

(Porchekarera) #1

Witam.

Mój znajomy posiada jakiś stary komputer, z powodu, że rodzice zabrali mu nowy korzysta z tego starego chciał(by) na nim zagrać w Lineage. Więc sprzedałem mu geforce fx 5200, i 1 gb ram 2 kości po 400mhz.

Własnie do mnie dzwonił i mówi, że mu się komp nie włancza, to powiedziałem, żeby włożył stare ramy powiedzał, że nadal to samo :expressionless:

Dodał, że jak chce uruchomić kompa to jedynie wiatraczek od zasilacza zakręci się i koniec. Czy to oznacza, że komputer się spalił? A jeśli tak to czy możliwe, jest to że ramy się nie spaliły?

(pysiu) #2

może źle włożył a znam takich i spalił lub poprostu coś nie podłączył wszystko możliwe :slight_smile:

(Bartm93) #3

Sluchaj, mialem podobna sytuacje kilka dni temu. Tylko u mnie bylo wszystko kompatybilne z plyta glowna. Po prostu plyta nie byla dobrze przykrecona kolo kabla zasilajacego plyte. Reagowal tak samo. Natomiast to moze byc procek... Probuj tez odkrecic plyte i zobaczyc czy pod soba ma jakis izolator, zeby nie byla przykrecona do samej "blachy" w obudowie. Jak cos to podloz cos pod spod, pod prockiem i pod wejsciem na kabel zasilajacy plyte. Ja sie meczylem i wlasnie pisze z tego kompa ktory tak samo reagowal. Aha, on sie nie spalil, swiatelko na plycie ma sie swiecic jak jest zasilacz wlaczony.

Pozdro

(Porchekarera) #4

Tylko, że on w tym kompie wszystko miał.

o_O wyciągnął kabel z listwy podłączył i działa