Czy pentium D 3.00 GHZ pociągnie 8800 GTX?

witam pytanie to co w temacie mam zamiar wymienić proca ale akurat natrafiłem na 8800 GTX od XFX taniusienko.

Prosze o w miare prędką odpowiedż.

Z góry dzieki! !!

Trochę będzie ograniczał

teraz posiadam 8600 Gt 512 mb czy przy zmianie karty na tą 8800 GTX zauważe dużą zmiane w wydajności nawet z tym procem??

Tak, te karty dzieli przepaść

Te karty dzieli przepaść ale zamiast inwestować w GTX zdecydowanie wolałbym kupić E5200 i płytę do niego. GTX na twoim obecnym procesorze będzie się dusił.

Ale jak już powiedziałem będe zmieniał procka za niedługo.

ja mam e6300 i 8800gs . Przy standardowej prędkości procka w 3dmarku ta karta uzyskuje po ok.3500ptk , a jak podkręciłam na 2,9ghz to ta karta uzyskiwała po ok.4000ptk . Czyli jak widzisz to mój procek(lepszy e6300) nie radził sobie z gorszą kartą niż 8800gtx .

Jak masz taniusienko to jasne że bierz.

Kwestia zasiłki jeszcze. Nawet ona może ograniczać kartę (mniejszy pobór mocy - mniej możliwości)

Może podaj nam całą konfigurację komputera wraz z marką zasilacza i mocą

Nie wiem czy jest sens pisać konfiguracje kompa teraz ponieważ za jakiś czas zmieniam całego kompa a tą 8800 Gtx będę miał tylko na chwilkę ponieważ będę zmieniał na 280 gtx/nforce 790i/zasiłke cooler master 1100W lub corsair 1000W i quada jakiegoś 3.00 Ghz i nie wiem czy jest wogóle sens kupować tą 8800 gtx jeżeli za pól roku będę zmieniał karte znowu.

nie ma sensu

W takiej sytuacji nie, zbieraj na nowego kompa :slight_smile:

PS. Po co ci 1kW mocy ? :shock:

550-650W Ci wystarczy

być może nie potrzebne narazie ale jak będzie trzeba dołożyć jeszcze jedną karte graficzna albo kupić jakąś nowszą nigdy nie wiadomo :smiley:

Wszystko zależy jak tanio możesz mieć, może się opłaca przez te pół roku mieć lepszą grafikę.

A co do zestawu to widzę, że trochę na liczby poleciałeś, jak będziesz kupował to wróć i zapytaj jaki zestaw złożyć.

Ok dzięki za wszystkie odpowiedzi porady i wogóle .

=D>