Czy PIII866+rivaTNT2 odtworzy DVB-T(w mpg4)? jaką kartęDVBT?

(Maxnerwus) #1

Witam

Mam procesorem Pentium III 866Mhz z grafiką RivaTNT2, zastanawiam się czy dokupić jakiś tuner z DVB-T. Czy ten sprzęt płynnie będzie odbierał polską cyfrówkę?

Transmisjie HD to wiem, że nie, ale czy zwykłe też? Filmiki divx, xvid w mpeg4 odtwarza.

Jaką kartę warto by zastosować, czy zwykłe do odbioru DVB-T w mpeg2 i softwarowo dekodować mpeg4? Czy przy takim sprzęcie będę musiał zakupić kartę ze sprzętowym dekodowaniem mpg4?

Na mapce zasięgu Tp-emitel znajduję się na granicy zasięgu nadajnika w Śremie (25km na północ od Konina), czy ktoś wie dla jakiej antenki robiony ten zasięg.

http://www.emitel.pl/innowacje/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t/poznan_srem-k39.pdf

Czy jak zastosuję antenę 17db to załapię się na odbiór.

(Utrivv) #2

Powiem w ten sposób.

1. Riva TNT nie odciąża procesora przy oglądaniu video (np. DVD) (dopiero geforce 256 w pewnym stopniu zaczął to robić a w pełni odciążają karty od GF 4 w górę.)

2. Podobno minimalny procesor który sobie z tym radzi to PII 400MHz

3. Na podobnym sprzęcie tyle że z GF4 MX440 filmiki rwały się czasem gdy oglądałem je na pełnym ekranie.

4. Filmiki mpeg-1 to oglądałem jeszcze na 486SX 33MHz (ale tylko w małym okienku).

Bardzo mozliwe że wymiana karty na GF 4 ale nie MX (SIC!) lub nowszą pozwoli ci już normalnie pracować.

(Kabuto1378) #3

inet a może tak ile masz kasy to może da się kupić płyta z zintegrowana grafiką+procesor+ram +zasilacz.

(Maxnerwus) #4

No i chyba tak zrobię. Albo kupię sobie jakiś dekoder stacjonarny combo do dvbs i dvbt.