Czy płyta główna pasuje do reszty?

  1. Mój sprzęt:

No i tu kieruję pytanie, czy pasuje ta płyta do reszty i czy pkt. 2 może być przez nią.

  1. Mam pewien problem. Otóż kiedy gram w jakąś grę typu Crysis, Lost, Trackmania Nations.

Nie wiem jak to nazwać, ale opiszę jak potrafię. Przypuśćmy, że gram w Crysisa i chce włączyć mapkę (TAB) wciskam ten oto klawisz i gra mi sie przycina na jakieś 20-40 sekund (zupełnie stoi nie da sie nic zrobić), podobnie jest też w LOST, podchodzę do jakiejś osoby wybieram co mam powiedzieć i dzieje się to samo co w Crysis, gra sie przycina na 20-40 sekund.

Pozdrawiam

P.S Jeśli pomyliłem działy to wybaczcie.

nie, płyta główna pasuje do tego zestawu. Ja myślę, że powodem tego problemu może być klawiatura.

wgrane łatki do gier? z defragmentuj dysk twardy.

Ah… Zapomniałem dodać, mam najnowszego Directx, sterowniki do karty graf i dysk zdefragmentowany :slight_smile:

coś masz z klawiaturą… to USB czy PS/2?

Czy podczas tego przestoju dysk/płyta pracuje?

Nie wiem czy pracuje.

Mój dysk ostatnio też bardzo zamulał i pukał/trzeszczał jak kto woli. Co może mieć klawiatura ? To komp sie zacina a nie przycisk który nie działa… Zresztą w LOST nie rozmawia się klawiaturą.

Musi pracować :smiley:

Chodziło o to, czy wykonuje jakieś operacje. Odczyt/zapis. Możesz to sprawdzić po tym, czy zapala się lampka pracy HDD na przednim panelu obudowy kompa.

Na pewno się pomyliłeś co do RAMu. Niemożliwe, żeby pracował w DualChannel i SingleChannel jednocześnie. W dodatku z różnym taktowaniem.

Mam Ci zrobić zdjęcie pudełek od Ramu?

Napisałeś parametry pamięci Ok. Wyglądało na to, jakby pracowały w kompie z różnymi częstotliwościami jednocześnie. Jeśli idzie o moduły specjalnie “wyselekcjonowane” do pracy w trybie DC to jest to zwykła ściema. Nie ma czegoś takiego jak pamięć przygotowana do DualChannel, wszystkie są dobre.

wyciągnij te 667mhz 1gb bo to cię spowalnia… a 3gb nie wykorzystasz nigdy, nawet na viście…

przetestuj ramy programem memtest86+ (bez wsadzania tej słabej 1gb…)

i jeszcze sprawdź czy masz bad secktory na dysku (program HD Tune, jest na vortalu)

dajesz ostatnia zakładka i nie zaznaczasz quick scan! klikasz start i czekasz… jeśli się pojawi czerwony kwadracik to znaczy że dysk musisz odesłać na gwarancję…

Takiej głupoty to jeszcze na oczy nie widziałem, normalnie z krzesła spadłem jak to przeczytałem. Jak może 667mhz spowalniać skoro do normalnej pracy wystarcza nawet 533mhz.

Podstawowe pytanie, kiedy robiłeś jinek formata?

  • Format 1 miesiąc temu, przed formatem było to samo.

  • RAM było testowane w każdej kombinacji

  • HD Tune przy skanowaniu dochodzi do 32 kwadracika (wszystkie 32 na zielono) i komputer sie zacina na amen ratuje tylko reset.

Śmierdzi coś dyskiem, sprawdź SMARTA

Słyszałeś o asynchronicznym taktowaniu pamięci? Do normalnej pracy to na pewno 533 MHz wystarczają, jednak jego system powinien chodzić na min. 667 MHz, a jeżeli pamięci są dobre to nawet 800 MHz. Przepustowość pamięci to dość ważny czynnik stanowiący o wydajności komputera.

Co do dysku to pewnie ma badsectory. Sprawdź paramentr ReallocatedSectorCount w Smarcie. Powinien wynosić 0.

przecież chodzi mi o samą wydajność…

jak wsadzi 667 to wtedy te 800 się spowolnią i będzie gorzej niż z 3gb…

PS. do normalnej pracy praktycznie starczy 66mhz…

Nie ma czegoś takiego jak asynchroniczne taktowanie kości ramu względem siebie na jednej płycie głównej, jest asynchroniczne taktowanie ramu względem głównej szyny systemowej czyli fsb.

A co do 3gb x 667 - to 2gb x 800mhz miałoby też nieco niższe timingi w przeliczeniu na MHz czemu to kość 667 by nie podołała.

No i biorąc pod uwagę fakt że kontroler musi mieć problem z ustawieniem dwukanałowej obsługi kości o różnej wielkości, a użytkownikowi zapewne 2gb by wystarczyły, wg mnie może spróbować zostawić kość 800’tke ustawić jej taktowanie na te 800 i timingi sztywno na takie z jakimi ta kość może chodzić.

Co do hdd, to jest podpięte pod sata 1 gniazdo? Jeśli nagrywarka jest też podłączona przez sata to może wyłącz kontroler ide na płycie głównej.

No jasne, że nie ma. Źle zrozumiałeś. Miałem na myśli FSB. Chodziło o to, że kolega kloops ma poniekąd rację. W kompie zostawić pamięć 2x1GB 800 MHz, a wyjąć 1GB 667 MHz. To wszystko.

Jaki w tym sens? komp będzie działać gorzej niż lepiej :x zanfcy :x