Czy po instalce Visty można powrócić do XP?

Czytam sobie te wszystkie art. wszędzie i widzę, że coś kombinują z tymi Upgrade’ami i innymi do Visty cudami. Moje pytanie brzmi: jak pobiorę wersję testową Visty, zainstaluje na obecnym XP, oczywiście legalny XPek, to czy potem bez problemu (jak skończy się ten możliwy do używania czas) będę mógł usunąć Vistę czy znowu jakieś instalki XPeka trzeba będzie robić, czyli nakładać kolejną instalkę na to wszystko. Jak to dokładnie wygląda??

a jest taka wersja ? :shock:

instaluj na osobnej partycji …

Co to za wersja Visty?

kolega napisał wyraźnie :

z tego można rozumieć że jak będzie dostępna :0

czy to ważne nie sadze, jak będzie dostępna wersja windows vista ultimate, a tak się dowiedziałem od pracownika microsoft poland …zresztą wersja trial ma być dostępna do 18 marca (dopiero)więc niektóre osoby sobie poczekają jeszcze

W tym wsdzystkim dziwi mnie jedno, jak była wykonana aktualizacja z windows 2000 do xp, to w xp w panelu sterowania była opcja odinstaluj windows xp, a w viście tego nie ma :confused:

Czyżby pomagał tylko format ??

Bo visty nie da się uaktualnić do xp :stuck_out_tongue:

pewnie dlatego ze miedzy 2000 a xp jest mniejsza roznica niz miedzy xp a vista

Ja gdzieś czytałem ze jak zrobicie upgrade do Visty z XP lub MCE (chodzi o ten słynny Voucher) to stracicie klucz do poprzedniego sysa. Po prostu będziecie musieli po instalce zaaktualizować keya. I ten z XP lub MCE przepadnie.

Źle słyszałeś.

Co do tematu.

Ściągnij sobie z neta wersję trial programu Partition Magic. Jeśli to konieczne zmień rozmiar tej partycji co teraz masz. Potem utwórz nową partycję NTFS. Możesz albo wypalić Vistę na płycie albo skorzystać np. z Daemon Tools. Po prostu wrzucasz instalkę podajesz mu nową partycję i gotowe. A jak skończy się okres testowy to za pomocą Partion Magic usuwać partycję Visty (albo ją czyścisz). A żeby bootscreen z wyborem systemów zniknął wrzucasz do napędu płytkę z XP dajesz R (napraw - konsola przywracania systemu) i wprowadzasz polecenia fixboot a następnie fixmbr (nie rób tego jak masz dodatkowo jeszcze inny system!).

OJ ma rację poczytajcie uważnie EULA