Czy po rozbudowie ramu nadal będzie Dual channel?

Posiadam w kompie dwa moduły RAM Kingstona po 512MB każdy i pracują one w Dual channel.Mam jeszcze dwa wolne sloty,czy jak dokupię jeszcze dwa identyczne moduły po 512MB i włożę je w wolne sloty to będę miał 2GB ramu w Dual channel?

Nie będą działały. Jak sama nazwa wskazuje - jest to kanał podwójny, a nie poczwórny. :slight_smile: Najlepiej, to sprzedaj te 2 x 512 MB i kup 2 x 1024 MB.

:cry:

heh u mnie działa dual channel a mam 2 x 256 mb ram A-Data i Geil 2 x 512 mb ram ddr. I wszystko działa :wink:

bedą działały tylko trzeba włożyć moduły do odpowiednich banków. Tzn. jeśłi teraz masz włożone te pamięci w banki o tym samym kolorze to te któe kupisz wystarczy dołożyć do tych wolnych (o innym kolorze lecz w parze ten sam kolor), jeśli masz wątpliwości to poczytaj intrukcję do płyty, chodzi o to żeby na każdym kanale był taki sam zestaw pamięci (banki są rozdzielone taką szerszą przerwą)

dobreeeeee !!

A już myślałem że nic z tego.

To ja poczekam na efekty i zobaczymy co z tego wyjdzie. :slight_smile:

a ja mam takie pytanie:

jesli mam 256 i kupie 512 (oczywiscie takie same parametry - ale inna firma) to bedzie dzialalo jako dual czy to tyczy sie tylko np 2x512 lub 2x256 itd? i czy moze byc inna firma??

Różne pojemności odpadają. Kości musza być jaknajbardziej do siebie podobne.