Czy po wymianie procesora trzeba reinstalować Windows?

Jak w temacie.

Czy po wymianie procesora trzeba reinstalować Windows?

Przynajmniej musisz zrobić naprawę systemu, bo Winda nie będzie się uruchamiać.

Niekoniecznie, ja po wymianie procesora windows xp pro nie musiałem reinstalować, ani naprawiać.

Pytam bo tego nie zrobiłem a winda działa normalnie.

To się nie Masz co przejmować, nic się nie stanie.

Jak masz legalnego windowsa xp home lub pro to zaakceptuje nowy procesor :slight_smile:

Raczej po wymianie płyty głównej, po wymianie procesora nie trzeba naprawiać czy reinstalować Windowsa, bo system się uruchomi.

to to raczej nie ma większego znaczenia, bo jądro systemu w obydwu przypadkach jest takie samo wię, nei ma znaczenia

utrivv ,

jeśli wszystko dizała ok, to nic nie musiz robić, a reinstalkę systemu robisz zawsze po wymianie płyty głównej :wink:

gruchacz ,

Nieprawda, nawet po wymianie płyty głównej możesz pozostać przy tej samej instalacji Windowsa :wink:

Jeśli skorzystamy z naprawy to tak, są też inne opcje ale nie gwarantują stabilności systemu.

Jeśli płyta jest na tym samym chipsecie to system bez problemu powinien uruchomić się po zmianie.

a to problem jeszcze raz instala zrobic. Potem tylko by Ci niezidentyfikowane błędy wyskakiwały.

Może źle sformułowłem pytanie? Chciałem wiedzieć czy bez reinstalki windows będzie działał w pełni wydajnie na nowym procku czy też lepiej jednak zrobić tę reinstalacje?

utrivv ,

jeśli wszystko działa ok, to nic nie zmieniaj, komp bedzie dzialal w pelni wydajnie bez reinstalki :wink: