Czy po wymianie procesora trzeba reinstalować Windows?

(Utrivv) #1

Jak w temacie.

Czy po wymianie procesora trzeba reinstalować Windows?

(adam749) #2

Przynajmniej musisz zrobić naprawę systemu, bo Winda nie będzie się uruchamiać.

(Cosik Ktosik) #3

Niekoniecznie, ja po wymianie procesora windows xp pro nie musiałem reinstalować, ani naprawiać.

(Utrivv) #4

Pytam bo tego nie zrobiłem a winda działa normalnie.

(Cosik Ktosik) #5

To się nie Masz co przejmować, nic się nie stanie.

(Pslusarz) #6

Jak masz legalnego windowsa xp home lub pro to zaakceptuje nowy procesor :slight_smile:

(Emilmlo) #7

Raczej po wymianie płyty głównej, po wymianie procesora nie trzeba naprawiać czy reinstalować Windowsa, bo system się uruchomi.

(Ciupa Michal) #8

to to raczej nie ma większego znaczenia, bo jądro systemu w obydwu przypadkach jest takie samo wię, nei ma znaczenia

utrivv ,

jeśli wszystko dizała ok, to nic nie musiz robić, a reinstalkę systemu robisz zawsze po wymianie płyty głównej :wink:

(eyeti) #9

gruchacz ,

Nieprawda, nawet po wymianie płyty głównej możesz pozostać przy tej samej instalacji Windowsa :wink:

(Emilmlo) #10

Jeśli skorzystamy z naprawy to tak, są też inne opcje ale nie gwarantują stabilności systemu.

Jeśli płyta jest na tym samym chipsecie to system bez problemu powinien uruchomić się po zmianie.

(Himmak5g) #11

a to problem jeszcze raz instala zrobic. Potem tylko by Ci niezidentyfikowane błędy wyskakiwały.

(Utrivv) #12

Może źle sformułowłem pytanie? Chciałem wiedzieć czy bez reinstalki windows będzie działał w pełni wydajnie na nowym procku czy też lepiej jednak zrobić tę reinstalacje?

(Ciupa Michal) #13

utrivv ,

jeśli wszystko działa ok, to nic nie zmieniaj, komp bedzie dzialal w pelni wydajnie bez reinstalki :wink: