Czy pod Viste64 tylko 64bitowe aplikacje

Witam mam zamiar kupic sobie Viste Ultimate x64 . Juz teraz chcialem posciagac sobie programy z netu zeby po zakupie Visty odrazu dokonan formata i poinstalowac reszte. I teraz tak. Wiadomo ze sterowniki 64bitowe musza byc to mam wszystkie juz posciagane. A co z programami czy np jezeli sciagam program ktory pisze ze obsluguja go systemy 2k/XP/Vista/Vista64 to moge go spokojnie instalowac czy musi byc to typowa wersja tylko pod Viste64? Np co z Firefoxem ??? Jest jakas wersja tylko na Viste64? Czy sciagnac normalna i on tez bedzie na viscie64 działać ???

Vista x64 równie dobrze obsługuje większość programów 32-bitowych. Korzystam z systemu x64 od ponad roku i do tej pory nie trafiłem na żaden program, który działa pod Vistą x86 a pod x64 już nie chce.

Wiesz ale chodzi mi o to ze lepiej miec programy na viscie 64 pisane pod nia czyli 64 bitowe. I czy jak mam np firefoxa http://filehippo.com/download_firefox/tech/ i pisze tam Windows 2000/XP/2003/Vista/XP64/Vista64 to spokojnie moge ja instalowac czy lepiej znalesc program tylko pod viste 64 ??? czy to jakas roznica ?

Vista x64 stworzona jest po to, aby w standardzie obsługiwać programy x32 i dodatkowo x64. Możesz śmiało instalować programy dla x32.

Raczej odwrotnie - w standardzie x64, a dodatkowo x32.

.

Ale niestety nie wszystko od razu i bezproblemowo via - viewtopic.php?f=20&t=283048 czego doświadczyłem osobiście.

Niestety do tej pory nie udało mi się zainstalować driverów do drukarki post scriptowej, mimo przekopania dziesiątków forów i wykorzystania tyluż sztuczek :slight_smile:

ja mam nowy komputer i w miare dajacy rade i chcialbym go w koncu wykozystac - e8500 3.16 @ 3.8 4 giga ramu ddr2 OCZ Reaper heatpipe 1066 Radeon 4870 i Dysk Raptora 300 10k obr/min mysle ze na tym pcecie bedzie napewno vista64 latała

Będzie, zysk z systemu 64bit jest taki, że możesz sobie już wrzucić 8GB ram i system je wykorzysta, poza tym aplikacje typowo 64bitowe będą działały wydajniej.

aha czyli jak mam program na Windows 2000/XP/2003/Vista/XP64/Vista64 to jednak lepiej bedzie znalesc ten sam program napisany typowo pod Viste64 ??? a nie pod wszystkie platformy mimo wszystko ze on bedzie dzialal tak czy siak

Tak, pod warunkiem, że wykorzystuje on w znacznym stopniu procesor. Zysk w tym przypadku to ok 50-80% lepsza wydajność.

działa przeważnie wszystko 32 bitowe

ja miałem małe problemy z javą ale odpalałem jak mi to było trzeba przez IE i działało bo na firefoxie coś nie chciało chodzic:)