Czy podejdzie 256 Mb do plyty sprzed 4 lat

(dżasny) #1

Czy jest możliwość, aby jakakolwiek karta graficzna 256MB podeszła pod mój Mainbord : Mercury KOB KT266a FDSX ?

(Rykendo) #2

Jaki masz dokładnie komputer, głównie chodzi o zasilacz?

(witek-pl) #3

właśnie zamówiłem GF7600GT z Leadteka (powinien dojść we wtorek) a zobacz jaką MOBO ja posiadam :slight_smile: jak wszystko pójdzie OK to we środę bedziesz miał 100% info :smiley: ... kluczowe sprawy zasilacz oraz slot AGP, tym masz młodszy chipset niż ja ale to chyba ten sam uniwersalny port AGP, zobacz czy masz jakieś wcięcia w slocie agp...

(Rykendo) #4

\

Kolega posiada slot AGPx4...

(witek-pl) #5

... ja też mam co nie przeszkadzało w tym żeby moja poprzednia karta spod x8 u mnie chodziła (po prostu agp działało z max prędkością czyli x4),,,

UPDATE:

karta zakupiona, i oczywiście śmiga jak należy...

(dżasny) #6

Panowie, wielce dziekuje. Zamierzam razem z kumplem zakupic te same karty, wiec pytanie no.2 : Czy jego karta MSI KT4 AV także obsłuży 256 mb?

(Klik9) #7

Witek-pl, możesz mi powiedzieć, do czego by używasz komputera? Bo szczerze mówiąc takiej konfiguracji jeszcze nie widziałem...(Athlon XP + 1 GB SDRAM i 7600GT...jesteś pewien, że proc nie hamuje ci tej karty?)

(witek-pl) #8

Jestem pewien na 100% że hamuje (najbardziej to chyba RAMy). Potrzebowałem karty z wyjściem HDMI pod projektor oraz obsługa filmów HD (wcześniej miałem padakę gf4mx). W gry gram mało (w kilka pozycji online oraz ścigałki) dlatego jeszcze kiszę na SocketA (z czasem co nieco dokupiłem z drugiej ręki i się lekko rozrosło).

(Klik9) #9

Obsługa filmów HD znaczy obróbka też? Do tego chyba proc też potrzebny jest dobry...