Czy podoba ci się kampania wyborcza w Polsce?

No właśnie czy to co się dzieje w polskiej polityce jest dla Ciebie normalnością ? Czy pójdziesz głosować czy nie a jak nie to dlaczego ? Czy akceptujesz taką demokrację zarówno w Polsce jak i w Europie ?

Politycy delikatnie mówiąc tylko ośmieszają Polskę…

Takiej żenady to nie było nawet za komuny.

To jest demokracja, czy oligarchia braci Kaczyńskich ??

To JEST demokracja. Dowodem na to są wybory parlamentarne. Jeśli ich nie ma - nie ma demokracji. A to, że czas między wyborami to rządy autorytarne - cóż, lud tak chciał :stuck_out_tongue:

Jakie wybory?? :shock:

może głupie pytanie ale nie interesuje się polityką

To coś nosi tylko znamiona demokracji (jednym z tych znamion są właśnie wybory). Lecz to co się stało po ostatnich wyborach parlamentarnych i prezydenckich trudno nazwać demokracją.

nie pójdę!!

nie możesz przyrównywać Polskiej demokracji do innych krajów Europejskich :stuck_out_tongue:

xulu chodziło mi raczej o model ustrojowy tzw. “demokracja”. Czy rzeczywiście są tak wielkie różnice w stosunku do imperializmu, komunizmu, trockizmu, faszyzmu, różnej maści dyktatur i totalitaryzmów ?

Może to też “dyktatura” ale oprawiona w elegancki garnitur ?

Mordo ty moja :slight_smile:

Robinhio zaczynasz pisać w czasie przeszłym…

… a przecież temat twój brzmiał inaczej ,wiec nie przekręcaj proszę :wink:

Ja określam polską politykę tak PO kradnie, a PIS wywala kasę w błoto.

Możecie mnie zjechać, ale jak bym miał głosować to na PIS

Może jakieś dowody ??

Bo jak na razie jesteś gołosłowny i operujesz komunałami.

BTW to PIS do tej pory nie rozliczył sie ze swojej poprzedniej kampanii wyborczej i skrzętnie ukrywa swoje machloje z kasą na różnych kontach :stuck_out_tongue:

Zasady zoobowiązują -----> wszystkich, tylko nie PIS

:mrgreen:

Po kolei :

To nie może być normalne. Mało tego, to żenujące, ale i groźne.

Pójdę. I namawiam do tego wszystkich.

A dlaczego ?

A dlatego, że to mój kraj, tutaj żyję, pracuję, zarabiam i tutaj pewnie umrę. I chcę decydować o tym kraju, o jego kształcie. I nawet jeśli mój głos wydaje się nieważny, to przynajmniej nie będę bierny, nie będę jak cielę, któremu wszystko jedno.

Na europejskiej demokracji się nie znam, ale mam wrażenie, że ma się dobrze.

Znacznie gorzej jest w Polsce. Jedynym przejawem demokracji są wybory. Mam nadzieję, że będą uczciwe. Ale nie można nazwać demokracją sytuacji, kiedy podsłuchuje się wszystkich dookoła. Kiedy grzebie się w przeszłości osób przeciwnych władzy, żeby te osoby uciszyć.

Kiedy nasyła się służby państwowe na osoby, które nie myślą, jak władza.

Mógłbym jeszcze długo wymieniać, ale nie chcę.

To nie jest demokracja.

Jeszcze jedna sprawa uderza mnie w obecnej kampanii.

To chyba pierwsza kampania, gdzie nikt niczego nie obiecuje. Nikt nie mami ludzi spadkiem bezrobocia, zwiększeniem bezpieczeństwa, nowymi mieszkaniami. Ale tylko dlatego, że wszyscy zajęci są opluwaniem się nawzajem. “Oglądam” w TV jakieś żałosne igrzyska, kto komu mocniej dokopie, kto wyciągnie na wierzch większe brudy.

Mówi się, że polityka jest brudna. Obecna kampania pokazuje, że to nie jest brud - to błoto, totalne dno, żeby nie powiedzieć kał (napisałbym to dosłownie, ale nie mogę).

I popełnisz bardzo wielki błąd.

Racja.

Np. historyk może wytłumaczyć termin: nie ważny głos i jego znaczenie (np. oddać nieważny głos podczas głosowania). Kiedy nie wiesz na kogo głosować to po prostu idź oddać nie ważny głos.

Ja powiem tak: demokracja w naszym kraju nie jest zagrożona, ale jej jakość to już inna sprawa. Na dzień dzisiejszy dałbym szansę wykazać się PO, między innymi przez to, że żonka podcieła Rokicie skrzydła i te nieszczęsne masowe przesłuchania wolontariatu PO, akurat przed wyborami. PiSiorki robią wszystko, żeby pozbyć się konkurencji, to taki polityczny Microsoft, albo TPSA :stuck_out_tongue:

ja pojde i skresle wszystkich :stuck_out_tongue:

mam zrobić 2500km po to żeby na “coś” zagłosować :lol:

wybacz :roll:

Prawdę mówiąc, sam nie zwróciłem uwagi, że piszesz z Hiszpanii, więc wybacz koledze.

Są sytuacje, kiedy faktycznie nie da rady zagłosować.

Błąd popełniają ci, którzy mogą, ale im się nie chce.

Magik no to mnie wydałeś :lol:

…gdy by mój głos aż tak ważną role odgrywał to pozostał by mi konsulat ,ale sądzę że niema sensu bo w Polskie polityce nie jestem teraźniejszy lepiej nie :wink:

Możesz powiedzieć jakie wydarzenia masz dokładnie na myśli?? (tak pytam żeby było co ripostować)

Z jednej strony masz rację ale z drugiej…

Gdyby nie te podsłuchy to do dzisiaj byś wierzył Kaczmarkowi.

A zastanawiam się czemu nikt nic nie mówił jak Begerowa nagrała ludzi z PiSu. To przecież też były nielegalne podsłuchy i nagrywanie ludzi. I jakoś wtedy nikt nic nie mówił, że to zagrożenie dla demokracji. Według was demokracja jest wtedy jak wszytko idzie po waszej myśli i wtedy gdy możecie się ze wszystkiego wywinąć. Gdy nielegalnymi podsłuchami pokazuje się ludzi PiSu to wszystko jest w porządku lecz gdy PiS pokazuje kłamstwa np. KAczmarka to mówi się, że to zamach na demokrację. W internecie pojawiły sie listy osób podsłuchiwanych. Popatrzcie, że na tej liście są również nazwiska ludzi z PiSu. To działa jak tak forma kontroli nad uczciwością ludzi. Dam taki przykład. Są urzędy które kontrolują przestrzeganie zasad BHP w firmach. Ale co ma na celu kontrola, która jest zapowiadana z tygodniowym wyprzedzeniem i na konkretną godzinę??

A to już tylko i wyłącznie zasługa środowisk komuchów i komuchopochodnych. To przecież dzięki nim mamy to bagno z teczkami. Trzeba było od razu wywalić teczki na stół i każdy by wiedział co jest grane. A teraz to się ciągnie za Polską jak smród nie spuszczonej kupy.

Co do kampanii wyborczej. PO nigdy nie dorówna PiS-owi. Ten spot reklamowy obnażył całkowicie PO. Jednym słowem PO po tej reklamie powinna się schować:

http://pl.youtube.com/watch?v=UU3IakA44 … ed&search=

A ta marna odpowiedź PO plagiat. Chodzi o ten filmik co ABW wchodzi do domu biznesmena. Po z Tuskiem na czele znów popełnia ten sam błąd co w kampanii z roku 2005. O to niektóre komentarze:

Ja zagłosuję na PiS i wcale się tego nie wstydzę. Mówicie, że ludzie głosujący na PiS to mohery i itp. No ale właśnie mamy przecież demokrację :mrgreen: której tak bronicie więc nikt mi nie zabroni głosować na PiS. Mówicie, że “pisowczycy” to prymitywy. No ja nie będę komentował wypowiedzi prominentnych działaczy PO a zwolenników tej partii to już w ogóle. Poszukajcie w internecie a zobaczycie, że znaczna część elektoratu PO nadużywa demokracji i pojęcie “wolność słowa”.

Przytoczmy np. zarzuty posła Nowaka, że prezydent wraz z delegacją spali w najdroższym hotelu w Nowym Yorku. (w szkiełku kontaktowym okazało się że 600 dolarów za noc to w cale nie jest wygórowana cena). A się jeszcze spytam…

Gdzie ma spać prezydent RP jak jest w delegacji?? W zasyfiałym motelu?? Czy może najlepiej niech śpi w samochodzie??

PO się błaźni.