Czy pogram w coś na zintegrowanej grafice?

Oto płyta główna jaką szykuje się kupić:

GIGABYTE GA-MA78G-DS3H do tego 4800 no i 2 GB ramu

Na razie nie mam funduszy na grafikę, więc muszę poczekać. Pytanie tylko czy pogram w coś na tym sprzęcie?

Zawsze można pograć w starsze tytuły. Ja bym nie narzekał.

PS. Masz już procesor pod tą płytę?

Chodziło mi o coś z nowszych tytułów np CoD 4 czy Grid. No a procesor będę brał 4800 bo brak funduszy, max 500 zł więc trzeba oszczędnie kupować. No a swoją drogą to ten Athlon chyba dobrze nadaje się do kręcenia?

Do oc X2 4600+ z końcówką oznaczenia CZ. w CoDa4 nie pograsz fps będzie niski na 2 przy niskich detalach da się grać na gorszej GF6100 w 2 grałem.

Jakoś nie mogę znaleźć procesora z takim oznaczeniem :?

Jakiego athlona x2 polecacie jeszcze do oc oczywiście w moim przedziale cenowym.

Grid ma poważne wymagania sprzętowe. U mnie na C2D 2,4GHz; 3GB RAM i GF 8600GT zacinało tak, że się grać nie dało.

bo masz słabą grafę, na moim konfingu grid chula jak ta lala, w 1440x900 na full detalach…

Wiesz co, lepiej nie kupuj athlona. Weź tanio Pentium Dual core z płytą GA-P31-DS3L, ale najpierw zbierz na grafę. Wiem, że będzie ciężko, ale uwierz mi, opłaci się.

Grafiki na pewno teraz nie będę mógł kupić bo po prostu nie mam kasy a chciałem po prostu składać sobie stopniowo nowy sprzęcik. Na płytę proca i ram ma 500 zł więc nie wiem czy wyrobie się kupując jakiegoś intela, no a jeżeli już kupie to czy będzie on lepszy właśnie od athlona?

No bez o/c nie bardzo, ale po o/c Athlon zdycha.

E2180

GA-P31-DS3L

Patriot LLK 2x1GB/OCZ Platinum rev.2/Crucial Ballistix/Transcend AxeRAM (ostatnie 2 tylko z allegro)

Do tego jakaś tania grafa na pci-e za 4-5 dych i jedziesz.

Za 40-50 zł? Co można za taką kwotę kupić? A ten procek nadaje się do podkręcania?

tak, jest rewelacyjny do OC, na 3GhZ na box’ie bez problemu jedzie :wink:

np. to:

http://allegro.pl/item415337793_geforce … _ddr2.html

super szybka nie jest, ale w tej kwocie raczej najlepsza :wink:

A nie lepiej coś a ati? Nie będzie taniej?

Nie mogę znaleźć tego procka na allegro. :?

to coś słabo szukasz :stuck_out_tongue:

http://www.allegro.pl/item413589799_int … niej_.html

A karta to tylko przejściowo, bo jak chcesz wiedzieć, to badziewie kompletne, ale i tak lepsze od integry.

Ale a by wtrafić na dobrze kręcący się procek trzeba chyba odpowiednia wersje znaleźć czy nie. Właśnie czytałem gdzieś że brac tylko wersje M0 czy coś takiego nowsze się tak podobno nie kręcą?

Tak, nowsze procesory dobijają tylko do 2,7-2,8GHz.

Na tej plycie spokojnie bedzie mozna grac w cod4 zintegrowana z nia grafa jest najszybsza interga jak do tej pory byla wyprodukowana od polecanego tu gf7300 nie jest nawet o polowe wolniejsza. Jesli juz dokupywac do niej jakas grafike to radeona 2400 lub 3400 bo plyta ta ma opcje hybrid crossfire i z tymi radeonami integra dziala w trybie crossfire dajac spore przyspieszenie. Ja osobiscie zastanowil blym sie nad inna plyta bo ta obsluguje 4 rdzeniowce amd ale nie daje wzrostu wydajnosci dla starszych procesorow takich jak athlonx2. Z moich doswiadczen wynika ze bardzo rzeadko dokupuje sie do kompa lepszy procesor sam mialem 4 sprzety do tej pory i nigdy proca nie zmienialem. Mozna by sie zastanowic nad tansza plyta nie obslugujaca phenomow i za zaoszczedona kase kupic jakas grafe. Ja sam ostatnio kupilem taki zestaw:

proc x2 4800 - 159zl

2gb ram ddrII800 - 119zl

plyta foxconn a690gm2ma-rs2h 129zl

grafa radeon 2600xt 800/1600 119zl

suma 526zl a na takim sprzecie gralem np cod 4 max detali crysis na high (oprocz etapow zimowych) mysle ze za taka cena to zestaw nie do pobica wiec jesli nie zamierzasz wymieniac na x4 w przyszlosci to lepiej wybrac jakas tanasza plyte

No to mam teraz dylemat czy kupować intela czy amd :?

Jeśli kupił bym jakąś grafikę to na pewno musiał bym zasiekę kupić bo mam delte 350W a ona raczej chyba nie pociągnie, więc koszty wzrastają o jakieś 150zł.

A co do płyty to o co chodzi z tym wzrostem wydajności? Jeżeli jest kompatybilna z x2 to chyba powinna normalnie z nimi współpracować. Zastanawiam się właśnie czy brać płytę pod 4 rdzeniowa bo procka nie będę musiał pewnie zmieniać przez jakieś 2 lata no a przez te 2 lata na rynku trochę zmian zajdzie i te stare uniwersalne płyty nie będą za nowoczesnym rozwiązaniem pod 4 rdzenie, które za 2 lata będą normą.

Bardzo proszę o pomoc.