Czy pójdzie 6mb Neostrada ,technik mówi nie


(Qteksal) #1

Witam miałem stary badziewny modem do neostrady ,kupiłem TP Link zwykły bez Wifi ,kabel podpiąłem pod złącze lan w laptopie i internet hula nawet w godzinach szczytu (jak to możliwe).A i mam 1mb a synchronizacje na 4mb (coś testowali),technik na centrali mi powiedział ze 6 Mb mi nie pójdzie muszę zostać na 1mb .Do chwili remontu na łączach (ale co dziwne Router wykazywał mi w szczycie max rate prawie 7500 a teraz 8544 Kbps).Czyli co modem był do kitu czy Technik dobrze stwierdził a wskazania Router są omylne .A i jeszcze jedno na drugim starym komputerze włączyłem ten stary modem (mam dwa gniazdka).Nie chciał się synchronizować chociaż Router zgasiłem całkowicie i komputer też ,pomaga wyjęcie kabla z gniazdka telefonicznego (dlaczego).

SNR Margin

:

19.0 7.0 db

Line Attenuation

:

48.0 26.0 db

Data Rate

:

4096 512 kbps

Max Rate

:

8544 660 kbps

POWER

:

19.5 12.5 dbm

CRC

:

48 0


(minox) #2

Powiem CI Kolego tak: instalowałem całą sięc w pewnym hotelu, internet miał być 25 mbps, ale techniczy stwierdzili, że MAX 2 mb (centrum prawie miasta) podzowniłem troche do nich i co się okazało? 10 mb chodzi świetnie... oni sami nie wiedzą co robią i co testują chyba :).... najprościej zrobisz tak: zadzwoń do biura obsługi i wyjaśnij im, iż chcesz zwiększyć prędkośc internetu... (przez pomoc techniczną) niech da Ci najpierw 6 potem 4 jeżeli chodzić nie będzie... na 24 godziny maja takie prawo.


(Xds) #3

Wedle wiedzy jaką posiadam jakość połączenia w przypadku DSL zależy od:

a) urządzenia w centrali tp,

b) jakości linii,

c) urządzenia w domu użytkownika.

Wbrew przekonaniu większości użytkowników. Kluczowa nie jest jakość linii, przynajmniej w miastach, a urządzenie na centrali TP.

Jeżeli technik powiedział, że więcej nie pójdzie. To znaczy wyłącznie tyle, że na tej linii która jest połączona do jakiegoś tam urządzenia

w centrali więcej nie da się wycisnąć. Dodatkowo diagnostyka linii nie może być wykonana zdalnie, chodzi mi o pasmo pobierania. Jakość

linii dla uploadu mogą sprawdzić na centrali. Jednak za dwa ostanie zadania nie dam głowy, znalazłem gdzieś takie info na jakimś forum.

Trzeba włączyć te 6Mb/s i zobaczyć czy będzie chodzić. Jeżeli nie będzie hulało, pytaj się czy planują jakieś modernizacje na centrali,

no i ewentualnie kiedy one nastąpią.


(Woytasmi) #4

Często ze względu na słabsze linie puszczają synchronizację na 6mb żeby było np 2 - tak zwiększają napięcie.

A chodzi różnie - nieraz na 1mb łączu chodzi 6mb - tylko się cieszyć i nie zgłaszać tego wątku bo obetną :slight_smile:


(Maciejboss) #5

sprawdz na stronie netii https://www.netiaonline.pl/skantarek/standard/start.do ,ja mam już od 2 lat i jakoś tam dużych problemów nie mają,to fakt zdarzają się awarie ,ale w Neostradzie również były problemy.


(Qteksal) #6

mazek dzięki za link okazuje się ze na mojej linii Netia ma tylko 1mb ,czyli technik dobrze mówił .Dziękuje za link

Czyli wydolność linii nie jest ważna w moim przypadku ,co z tego ze złapie synchronizację jak centrala jest nie wydolna (w końcu znalazłem odpowiedz).