Czy pójdzie 6mb Neostrada ,technik mówi nie

Witam miałem stary badziewny modem do neostrady ,kupiłem TP Link zwykły bez Wifi ,kabel podpiąłem pod złącze lan w laptopie i internet hula nawet w godzinach szczytu (jak to możliwe).A i mam 1mb a synchronizacje na 4mb (coś testowali),technik na centrali mi powiedział ze 6 Mb mi nie pójdzie muszę zostać na 1mb .Do chwili remontu na łączach (ale co dziwne Router wykazywał mi w szczycie max rate prawie 7500 a teraz 8544 Kbps).Czyli co modem był do kitu czy Technik dobrze stwierdził a wskazania Router są omylne .A i jeszcze jedno na drugim starym komputerze włączyłem ten stary modem (mam dwa gniazdka).Nie chciał się synchronizować chociaż Router zgasiłem całkowicie i komputer też ,pomaga wyjęcie kabla z gniazdka telefonicznego (dlaczego).

SNR Margin

:

19.0 7.0 db

Line Attenuation

:

48.0 26.0 db

Data Rate

:

4096 512 kbps

Max Rate

:

8544 660 kbps

POWER

:

19.5 12.5 dbm

CRC

:

48 0

Powiem CI Kolego tak: instalowałem całą sięc w pewnym hotelu, internet miał być 25 mbps, ale techniczy stwierdzili, że MAX 2 mb (centrum prawie miasta) podzowniłem troche do nich i co się okazało? 10 mb chodzi świetnie… oni sami nie wiedzą co robią i co testują chyba :)… najprościej zrobisz tak: zadzwoń do biura obsługi i wyjaśnij im, iż chcesz zwiększyć prędkośc internetu… (przez pomoc techniczną) niech da Ci najpierw 6 potem 4 jeżeli chodzić nie będzie… na 24 godziny maja takie prawo.

Wedle wiedzy jaką posiadam jakość połączenia w przypadku DSL zależy od:

a) urządzenia w centrali tp,

b) jakości linii,

c) urządzenia w domu użytkownika.

Wbrew przekonaniu większości użytkowników. Kluczowa nie jest jakość linii, przynajmniej w miastach, a urządzenie na centrali TP.

Jeżeli technik powiedział, że więcej nie pójdzie. To znaczy wyłącznie tyle, że na tej linii która jest połączona do jakiegoś tam urządzenia

w centrali więcej nie da się wycisnąć. Dodatkowo diagnostyka linii nie może być wykonana zdalnie, chodzi mi o pasmo pobierania. Jakość

linii dla uploadu mogą sprawdzić na centrali. Jednak za dwa ostanie zadania nie dam głowy, znalazłem gdzieś takie info na jakimś forum.

Trzeba włączyć te 6Mb/s i zobaczyć czy będzie chodzić. Jeżeli nie będzie hulało, pytaj się czy planują jakieś modernizacje na centrali,

no i ewentualnie kiedy one nastąpią.

Często ze względu na słabsze linie puszczają synchronizację na 6mb żeby było np 2 - tak zwiększają napięcie.

A chodzi różnie - nieraz na 1mb łączu chodzi 6mb - tylko się cieszyć i nie zgłaszać tego wątku bo obetną :slight_smile:

sprawdz na stronie netii https://www.netiaonline.pl/skantarek/standard/start.do ,ja mam już od 2 lat i jakoś tam dużych problemów nie mają,to fakt zdarzają się awarie ,ale w Neostradzie również były problemy.

mazek dzięki za link okazuje się ze na mojej linii Netia ma tylko 1mb ,czyli technik dobrze mówił .Dziękuje za link

Czyli wydolność linii nie jest ważna w moim przypadku ,co z tego ze złapie synchronizację jak centrala jest nie wydolna (w końcu znalazłem odpowiedz).