Czy pójdzie aero glass na geForce4 MX440 with AGP8X

Witam - jak w temacie (64Mb) - dodam, że niektórym podobno pójdzie.

Test wykazał, że obsługuje dx9.

Jeśli nie to jaka minimum karta?

Do w miarę wygodnej pracy geforce 6200.

A Aero Glass??

Odpowiedziałem na pytanie “Jeśli nie to jaka minimum karta?”, gdyż na Geforcie 4 nie ruszy ci Aero Glass.

Dzięki Respev :wink:

Aero Glass wymaga karty obsługującej sprzętowo Pixel Shader 2.0, a więc minimum GeForce FX5200.

Z tym, że pod tą kartą nie będzie się pracowało zbyt wygodnie (cięcie okienek, nie płynne animacje itd).

Jam mam GeForce FX 5200 :slight_smile: ale na razie mam za mało pamięci Ram(512mb) i z tego co ja wiem to się nie będzie komfortowo na Vista pracować :frowning:

1 GB to minimum,a jeśli weżniesz pod uwagę bardziej wymagające gry i programy,to musisz miec 2 GB,bo na co ci system,jak nic pod nim nie uruchomisz,a do grania tylko w starocie i używania starych programów nie ma sensu kupno Windows Vista,chyba,że Vista wyłącza Aero Glass wymagające min 256 MB dodatkowej pamięci.

Argumentem jest obsługa DirectX 10,ale karty Nvidii są bardzo drogie - najsłabsze 1600 zł i nie ma na razie tytułów pod DirectX 10,chyba że ktoś kupuje nowego kompa i Viste razem z nim

GF 440 obsługuje DX8 a z DX9 nie jest kombitymalne…

najtańsza karta na której aero glass sie nie tnie to chyba 6200(najtańsza z Pixel i Vertex shaderem 3.0)

A czy on się pyta o pamięć? Czytamy ze zrozumieniem…

Ile razy mam o tym jeszcze pisać? NA KAŻDEJ karcie począwszy od geforce 6xxx uruchomisz gry pisane pod dx10!

uruchomić może i uruchomisz ale nie będzie tej grafiki i wydajności jak na kartach zgodnych z dx10 a zgodne są tylko geforce 8xxx i w przyszłości ati r600

ja mam karte graficzną geforce 5200 128 mb i aero i windows tab dzialaja bosko tylko troche ramu mam malo bo 512 :frowning:

Gwoli ścisłości klopas, ta karta onsługuje tylko DX7 :wink:

Niedługo zaczniecie się pytać czy Aero Glass pójdzie na Geforce 2 z 16 MB? :lol: