Czy pójdzie na tym sprzecie C2Q Q9300

(Xwodzux) #1

witam mam zasilacz mustanga 400W i mam pytanie czy pójdzie pod tym zasilaczem procesor Core 2 Quad Q9300 i Płyta ASRock 4CORE1333-FULLHD RS600 PCI-E VGA nie wiem czy sprzet mi sie nie spali do tego 1gb ram dual grafa gf 7300gs (512mb)[w przyszlosci wymienie na lepszą]

prosze o odpowiedz

mile widziane dyskusje

pozdrawiam adam

(Garfield) #2

mustang jest na czarnej liście zasilaczy... także radzę go wymienić na cuś lepsiejszego :wink:

(Xwodzux) #3

ale do tej pory na pentium 4 3,06ghz 1gb ram plyta gigabyte ga-8s649mf grafa ta sama chodzi i nawet nie tak glosno

powiedz mi czy nie spali mi sie komp?

(Łukasz14) #4

piekielny_adam , po pierwsze wymień tą zasiłkę bo bedziessz miał strażaków pod domem xD

Po drugie po co pakowć quada do takiego kompa :open_mouth:

Po trzecie prędko nie wykorzystasz w 100% mocy tego quada.

(Garfield) #5

no dokładnie... kupuj coś z serii E8x00 [C2D] albo model E7200 :wink:

i weź jakiegoś Corsair'a 520W, Chieftec 450W [głośny], albo jak masz kasę to BeQuiet 500W Dark Power PRO :wink:

(Xwodzux) #6

w przyszlosci go rozbuduje dodam do 4 moze 8gb ram i grafe GF8XXX , 9XXX oczywiscie GF

(Garfield) #7

jo weź od razu 128GB ram będzie śmigał... lepiej brać mniej z większą częstotliwością (jak do oc), a jak nie wiesz co to podkręcanie to kupuj 4gb od jakiegoś Aeon'a czy GoodRam'a :wink:

(Xwodzux) #8

a tak poza tym to dobrze pedzie sie sprawował procek pod tą płytą??no co to podkręcanie to ciut ciut coś wiem ...

(system) #9

A pytając tak zupełnie ogólnie, czy ten zasilacz jest dobry: http://www.znak.pl/index.php?cid=894&sc ... 0SXSEU+V20

(Garfield) #10

ja bym brał Foxconn'a P35A-S ew. Gigabyte EP35-DS3R

albo jak chcesz extremalnie podkręcać to DFI LanParty LT P35 :wink:

(Kabuto1378) #11

widzę że raczej grasz niż pracujesz więc 1. wymień zasilacz na taki jak mówi milan, 2 zmień płytę główną, ten Asrock z wyglądu ma słabą sekcje zasilania procesora, nie podpinałbym pod nią 4 rdzeniowego procesora.3 po co CI 4 rdzeniowy procesor zanim gry będą z niego korzystały, ten procesor będzie już cokolwiek leciwy, także lepiej E7200, E8400.

Podawany przez Ciebie zasilacz jest dobry tylko podobno trochę głośny.

(Xwodzux) #12

ale ta płyta obsluguje core 2 quad, a w ogóle który lepszy c2d czy c2q?

i jaką plytę poleciacie w granicach 250zł?

(Garfield) #13

na dzień dzisiejszy najlepszy jest E8x00 albo E7200

płyta w granicach 250zł może trochę droższa, ale naprawdę warta swej ceny to Foxconn P35A-S :wink:

(Xwodzux) #14

a mozesz zapodać jeszcze pare przykłądów z płytami? bo ta ciut za droga , troszke tansze ale zeby nie byl jakis szajs

(Garfield) #15

no 50 zł a masz pewniaka... to aż tak dużo :expressionless:

(Xwodzux) #16

nie jest dużo ale nie mam tyle!!

podaj kilka przykłądów dobrych plyt pod c2q

W dniu 09.06.2008 , o godzinie 13:57 został dopisany post przez piekielny_adam

a co sądzisz o asus pk5 ??

(suchmen) #17

quad lepszy-na przyszłość.jak można mówić że 2 rdzeniowy proc jest lepszy od 4 rdzeniowego? przecież to przeczy logice

(Xwodzux) #18

powiedz mi czy plyta asus pk5 jest dobra?pod :arrow: quada

(Emilmlo) #19

W tym temacie już pisałem na ten temat

viewtopic.php?f=19&t=248768&st=0&sk=t&sd=a&start=45

(suchmen) #20

tak ale osobiście mam gigabyte g33-s2 i strasznie jestem zadowolony.a quad sięga może 60 stopni w stresie z domyślnym chłodzeniem-radiator i wiatrak intela.bardziej inwestuj w gigabyte-tańszy a w asusie płacisz za markę