Czy pójdzie na tym sprzecie C2Q Q9300

cały czas o tym piszemy…

co do płyty… sama płyta jest przeciętna i ma słabe OC… naprawdę dopłaciłbym to 50zł i wziął Foxconn’a :wink:

Scorpio "Po co mu 4 rdzenie jak nie wykorzysta?? Zanim wykorzysta te 4 rdzenie to minie z rok, dwa lata a wtedy takie Q9300 będzie mało wydajne, bo będą wydajniejsze 4 rdzeniowe procesory.

A Quad jest wydajniejszy w grach od Phenoma."

dlaczego mówisz że q9300 będzie mało wydajne? ty sie puknij;d

sam się puknij chłopie

nadchodzi era Nehelemów i innych 'ów także za 2-3 lat będziemy gardzić takimi quadami jak teraz celeronami, pentiumami itp… [nie mówię, że są złe tylko, że ich się już nie kupuje] :expressionless:

jak zaczną wykorzystywać moc 4 rdzeni to te 2 rdzenie się schowają

Nie czytasz ze zrozumieniem :x

Bo będą szybsze Quady a ten Q9300 będzie za słaby do gier tak jak obecnie Celeron i Pentium 4/D.

Jak będą wykorzystywane 4 rdzenie to wtedy sobie zmieni 2 rdzeniowca na Quada.

jak będą wykorzystywane 4 rdzenie to sobie zmieni na 16;d

Teraz zaczną zwiększać raczej liczbę wątków (threads). Nehalem jest 8 wątkowy, a ma 4 rdzenie.

dobra wiem że będę miał 4rdzeniowego procka prawdopodobnie phenom’a X4 teraz mi powiedzcie jaki mam wziąść zasilacz ? czy 400W wystarczy? razem z obudową shinobi? tutaj daje linka http://www.allegro.pl/item374852726_rewelacyjna_obudowa_shinobi_400w_lcd_krakow_.htmlco o tym powiecie ??

p.s sorki że długo się nie odzywałem :stuck_out_tongue:

a tak w ogole to ktory jest lepszy proc? phenom x4 2,4ghz czy quad jak w temacie?

tja. phenom, 400w, i zasiłka z obudową < genialny wybór #-o

bierz Intel C2D E7200 ew. E8x00

Zasilacz Corsair 520W

CM Elite 3xx < obudowa :wink:

ja wole 4 rdzeniowego :stuck_out_tongue: jest lepszy :stuck_out_tongue: (przynajmniej ja tak sądze :stuck_out_tongue: ) wiec co polecacie pod 4rdzeniowego procka tj. jaki zasilacz ? czyli nie mam brac obudowy razem z zasilaczem??

//edit czy moze byc taki ? http://www.allegro.pl/item374307995_zasilacz_500w_renomowanej_firmy_modecom_iluminator.html

lub taki http://www.allegro.pl/item374850599_zasilacz_modecom_feel_iii_500w_illumination_pfc.html

może być…

to, że 4 rdzenie nie znaczy że lepsza wydajność… poza tym nawet 3 nie wykorzystasz :expressionless:

Jak nie chcesz się długo cieszyć kompem to tak :stuck_out_tongue: To są zasilacze Feel III a są one na liście zasiłek palących kompa…

piekielny_adam , Q9300 ma 2,5GHz (700zł). Bierzemy Pentium DC E2160 (180zł) i kręcimy do 3GHz. Co jest szybsze? Pentium DC! Dlaczego? Bo obecne programy NIE KORZYSTAJĄ z wielowątkowości, większość ma problem z 2-ma rdzeniami, a co dopiero mówić z 4-ma…

A to coś, co podałeś to nie jest zasilacz, tylko jego marna imitacja.

Gigabyte P31 d3sl jest wyraźnie poniżej 200zł za sztukę. Dobra płyta i do oc. Doskonała pod e7200.

Tylko że Q9300 da się wyżej wykręcić 3,6-3,8GHz, na BOXie oczywiście…

jonek29 , teoretycznie tak, ale w praktyce wygląda to nieco innaczej :stuck_out_tongue:

A po drugie to kto wykorzysta quada z taktowaniem 3.8 GHz :open_mouth:

EDIT. Coś mi się jeb*** xD

Heh, tylko że taktowania się nie mnoży razy rdzenie…