Czy polaczenie radiowe jest dobre czy nie

Mam pytanie czy polaczenie radiowe 100,0 mb/s jest dobre…

I ile jest to 100,0 mb/s na kb/s ?? jeżeli ktoś wie

I czy radiowki wogule się opłacają :slight_smile:

jeśli miałbyś możliwość podłączyć się do takiej sieci to jest bardzo dobre bo jak na razie w większości stosowane są 11 mb i 54 mb, a ten standard n ma dopiero wejść. Chodzi Ci chyba ile to jest kB, w przybliżeniu ok 12000 kB/s ale jest to transfer pakietów nie szybkosć łącza, którą Ci przydzieli indywidualnie dostawca. Co do radiówki jeżeli jest porządnie skonfigurowana i warunki terenowe na to pozwalają to potrafi to działać dosyć dobrze.

Chodzi dobrze tylko jest proglem z gramy sieciowymi naprzykład “battlefield”

zwsze mam ogromny ping zastanawia mnie to czy to jest wynik tego że w radiowce jak jest durzo osób to wolniej chodzi bo gdy gram puznymi wieczorami chodzi cacy ale gdziej puźniej rankiem popoludniem to jest masakra :frowning: ??

Zgadzam się z userem marek624.

Jednak jestem zielony co do tych pingów (co to właściwie jest?). :roll:

Szkoda ale jak ktoś wie dlaczego ja mam takie pingi prosze o odpowiec !!

napisałem:

, widocznie jest zbyt duze obciążenie sieci, a konkretnie Twojego AP przez uzytkowników, wynikać to może ze złej konfiguracji sprzętowej routera, zbyt dużej liczby użytkowników korzystających z jednego AP / nie powinno być wiecej jak 30, chociaż teoretycznie można podłączyć 253 /, małej przepustowości łącza Twojego dostawcy, korzystania przez użytkownikow siecu z różnych p2p itp. A w nocy kiedy obciążenie łacza spada wszystko wraca do normy. System sieci radiowej jest systemem gdzie każdy odbiorca rywalizuje o dostęp do sieci i ma na to przydzielany przez AP jakiś tam czas, wktórym może się łączyć, a poza nim generowane są “puste” pakiety. Dlatego jest wysyłane tyke milionow bitów, a transfery są jakie są. Zresztą możesz poczytać w jakiejs fachowj literaturze na ten temat bo tu nie miejsce ani czas. Pingi masz małe tzn. jakie?. Aby sprawdzić stan sieci pingu najpierw bramę ale z parametrem -t / np. ping 192.168.0.1 - t / przez np. 5-10 minut i zobacz jaki Ci sredni czas wyjdzie i ile pakietów masz utraconych, potem pinguj łącze dostawcy z tym parametrem. W pierwszym przypadku dobry ping to do 5 ms, w drugim może byc o 2-3 ms wiekszy. Jeśli ping w sieci lokalnej przekracza 20 ms to sieć jest źle skonfigurowana / oczywiście średni, bo skoki nawet do 700 ms to nic złego /

Co do pytania free_roscoe ping to podstawowe polecenie do testowania sieci. Polecenie to wysyła do innego komputera tzw. komunikat Echo Reqest protokołu icmp i informuje czy nadesłana została odpowiedź oraz wyświetla informacje statystyczne m.in. liczbę milisekund jakie upłynęły od wysłania komunikatu. Można go stosować z wieloma parametrami w celu uzyskania ządanej informacji. Od czasu pinga zależy jakość połączenia, im krótszy tym połączenie lepsze, gdy pingi nie dochodzą / komunikat: upłynął limit czasu żądania / tzn., że docelowy host jest nieosiągalny albo zablokowany na to polecenie. Podstawowy ping liczy 32 bajty i ma czas i ma czas życia 64 ms tzn. po tym czasie jak pakiet nie osiągnie hosta docelowego znika aby nie “zaśmiecać” sieci. Oczywiście wszystkie te wartości można zmieniać odpowiednimi parametrami. Jak chcesz wiedzieć więcej w wierszu poleceń wpisz" ping /?"