Czy potrzeba jeszcze instalowania dodatkowego ESET

Mam Nod 32 4.0.474.0.Czy potrzeba jeszcze instalowania dodatkowego ESET Smart Security.Czy nie ma takiej potrzeby.

Co o tym sądzicie

Jeśli posiadasz ESET Smart Security zainstaluj go, to pełniejsza ochrona niż sam goły antywirus - NOD. W przeciwnym wypadku dorzuć do posiadanego av jakiegoś firewalla np. Comodo oraz Malwarebytes’ Anti-Malware. Taki zestaw myślę, że spokojnie wystarczy na co dzień, jednakże nie należy zapominać, że najskuteczniejszą ochroną jest sam użytkownik i jego rozwaga.

Mam Nod 32 4.0.474.0.+Malwarebytes’ Anti-Malware+Windows Defender. Dołożyć jeszcze ESET Smart Security.

Pytasz czy stwierdzasz?

W skrócie: ESET Smart Security to NOD (którego już masz) + firewal, nie da rady dołożyć ESET Smart Security do posiadanego NODa i mieć zainstalowane/uruchomione oba programy.

Do tego skoro masz zakupiony (?) jeden z programów to masz zamiar kupować jeszcze drugi?

Myślałem że Nod 32 4.0.474.0. i ESET Smart Security to całkiem odrębne programy.

Ostatnio bardzo się zdziwiłem bo dałem koledze pliki z danymi na pendrajwie i jego antywirus wykrył na moim pendrajwie wirusa.On ma AVG Anti-Virus.

Skanowałem swój komputer Nodem i Malwarebytes i u mnie nic nie wykryło.

Tak, to są odrębne programy, których działanie pokrywa się w pewnym stopniu.

ESET Smart Security to tak jakby wyższa wersja NODa, ale nie jest ona jego uzupełnieniem.

Czyli co jest lepsze:ESET Smart Security,czy Nod 32.

Jeżeli mam Nod 32 4.0.474.0.+Malwarebytes’ Anti-Malware+Windows Defender,to jest sens zamienić to na ESET Smart Security.

Mi nie chodzi o pieniądze(na programy),zależy mi na dobrze zabezpieczonym komputerze.

Komputer można równie dobrze za darmo zabezpieczyć. Wracając do pytania. Jeżeli masz możliwość zainstalowania Estet Smart Security to instaluj. Jest to, to samo co Nod 32 + Firewall. ( NIE MOŻESZ MIEĆ ICH 2 na raz w systemie)

Jeżeli jednak chcesz uniknąć płacenia i równie dobrze zabezpieczyć komputer to polecam tak:

Avast5/MSE - wydaje mi się że któryś z nich będzie dla ciebie najlepszy

Comodo FW - DObry firewall z defence+ i sandboxem

Malwarebytes AntiMalware - on damed

I JEŻELI CHCESZ KONIECZNIE mieć Antyspyware z monitorem to zostaw Defendera ( o ile nie wybierzesz MSE ktory go juz sam w sobie posiada)