Czy potrzeba jeszcze instalowania dodatkowego ESET

(Arturo4718) #1

Mam Nod 32 4.0.474.0.Czy potrzeba jeszcze instalowania dodatkowego ESET Smart Security.Czy nie ma takiej potrzeby.

Co o tym sądzicie

(kk23) #2

Jeśli posiadasz ESET Smart Security zainstaluj go, to pełniejsza ochrona niż sam goły antywirus - NOD. W przeciwnym wypadku dorzuć do posiadanego av jakiegoś firewalla np. Comodo oraz Malwarebytes' Anti-Malware. Taki zestaw myślę, że spokojnie wystarczy na co dzień, jednakże nie należy zapominać, że najskuteczniejszą ochroną jest sam użytkownik i jego rozwaga.

(Arturo4718) #3

Mam Nod 32 4.0.474.0.+Malwarebytes' Anti-Malware+Windows Defender. Dołożyć jeszcze ESET Smart Security.

(Cedar) #4

Pytasz czy stwierdzasz?

W skrócie: ESET Smart Security to NOD (którego już masz) + firewal, nie da rady dołożyć ESET Smart Security do posiadanego NODa i mieć zainstalowane/uruchomione oba programy.

Do tego skoro masz zakupiony (?) jeden z programów to masz zamiar kupować jeszcze drugi?

(Arturo4718) #5

Myślałem że Nod 32 4.0.474.0. i ESET Smart Security to całkiem odrębne programy.

Ostatnio bardzo się zdziwiłem bo dałem koledze pliki z danymi na pendrajwie i jego antywirus wykrył na moim pendrajwie wirusa.On ma AVG Anti-Virus.

Skanowałem swój komputer Nodem i Malwarebytes i u mnie nic nie wykryło.

(Cedar) #6

Tak, to są odrębne programy, których działanie pokrywa się w pewnym stopniu.

ESET Smart Security to tak jakby wyższa wersja NODa, ale nie jest ona jego uzupełnieniem.

(Arturo4718) #7

Czyli co jest lepsze:ESET Smart Security,czy Nod 32.

Jeżeli mam Nod 32 4.0.474.0.+Malwarebytes' Anti-Malware+Windows Defender,to jest sens zamienić to na ESET Smart Security.

Mi nie chodzi o pieniądze(na programy),zależy mi na dobrze zabezpieczonym komputerze.

(BoN!3k) #8

Komputer można równie dobrze za darmo zabezpieczyć. Wracając do pytania. Jeżeli masz możliwość zainstalowania Estet Smart Security to instaluj. Jest to, to samo co Nod 32 + Firewall. ( NIE MOŻESZ MIEĆ ICH 2 na raz w systemie)

Jeżeli jednak chcesz uniknąć płacenia i równie dobrze zabezpieczyć komputer to polecam tak:

Avast5/MSE - wydaje mi się że któryś z nich będzie dla ciebie najlepszy

Comodo FW - DObry firewall z defence+ i sandboxem

Malwarebytes AntiMalware - on damed

I JEŻELI CHCESZ KONIECZNIE mieć Antyspyware z monitorem to zostaw Defendera ( o ile nie wybierzesz MSE ktory go juz sam w sobie posiada)