Czy potrzebne są kodeki?

Witam

1)Chciałem się dowiedzieć, czy instalować kodeki, jeżeli Media Player Classic Home Cinema otwiera b.dużo formatów (ku mojemu zaskoczeniu nawet HD-m2ts)?

Nie wiem, czy to jest wiarygodne, ale znalazłem coś takiego (takie otwiera):

.3gp .3gpp .3g2 .3gp2

A

.avi .aif .aifc .aiff .alac .amr .au .amv .ape .apl .ac3 .asx .aac .asf

B

.bdmv .bik

C

.cda

D

.drc .dsm .dsv .dsa .dss .dts .divx .d2v

E

.evo

F

.flv .fli .flc .flic .flac

H

.hdmov

I

.ifo .ivf

M

.mp3 .mka .mkv .mid .midi .mpa .mp2 .m1a .m2a .mpg .mpeg .mpe .m1v .m2v .mpv2 .mp2v .m2p .mp4 .m4v .mp4v .mpv4 .m3u .mpcpl .m2ts .m2t .mts .m4a .m4b .mpc .mov

O

.ofr .ofs .ogm .ogv .ogg .oga

P

.pls .pva

R

.ra .rm .rmvb .ram .rpm .rmm .roq .rt .rp .rmi .ratdvd

S

.swf .smi .smil .smk .snd

T

.ts .tp .tpr .tta

V

.vp6 .vob

W

.wvx .wax .wmx .wav .wmv .wmp .wm .wma .wv

2)Co możecie powiedzieć o MPC HC? Warto go używać do oglądania filmów?

Ja o Media Player Classic ,nie mogę powiedzieć żadnego złego słowa ,dla mnie najlepszy odtwarzacz.

Sprawdź :slight_smile:

jeśli jest tak jak twierdzisz ,że wszystko Ci działa to nie instaluj.

Kodeki zawsze muszą być bo bez nich nie da się nic odtworzyć, niektóre programy mają w paczce jakieś kodeki a niektóre ich nie zawierają i używają tych co są już w systemie.

A jeśli ktoś twierdzi że jakiś program odtwarza “bez kodeków” to jest niedoinformowany.

Co do MPC HC to właśnie ściągnąłem najnowszą wersję (z tym że nie instalator tylko archiwum zip) i już na pierwszy rzut oka widzę że kodeków w paczce nie ma (może są w instalatorze, nie sprawdzałem) i że program korzysta z tego co mam w systemie.

Ale jak już napisał kolega wyżej jeśli ci odtwarza wszystko to nie ma sensu instalować innych kodeków (instalowanie różnych paczek kodeków powoduje konflikty i problemy z odtwarzaniem).