Czy prędkość mojego łącza jest prawidłowa?

Witam. Od nie dawna jestem posiadaczem internetu od lokalnego dostawcy : http://www.abi24.pl/. Moja prędkość łącza wynosi 1024kb/s i płacę miesięczny abonament w wysokości 48zł. Ale czemu prędkość ściągania wynosi zaledwie tylko 144kb/s (pobieranie plików np. z chomikuj.pl bądź zippyshare) ? Da się tą prędkość ustabilizować faktycznie do pods. transferu 256 kb/s ?

Dodatkową informacją jest, że łączę się przez serwer proxy, posiadam podłączony Router Wifi Tp Link. Używam przeglądarki Mozilla.

prędkości się zgadzają ale 48 zł za 1mb - to dużo nawet jak na radiówkę

jak się prędkości zgadzają skoro podstawowa wynosi 256 kb/s, a u mnie max. prędkość 144 kb/s. :confused:

Koledzy może to wina jakiś ustawień ?

Wszystko jest w porządku, tak prędkość łacza jest normalna.

Ja też mam prędkość 1mb, a pobiera w okolicy 100kb/s.

Aha. Ok. Czyli w przypadku 2mb/s prędkość u mnie wynosiła by ok. 300 kb/s ?

1024Kb/s jest równe 128KB/s i tyle mniej więcej masz. Opis na stronie tego dostawcy jest mocno namieszany i nie ma konkretów. 256Kb/s jak pisze w cenniku to szybkość sprzed 8 lat, w mojej okolicy radiówka oferuje 7Mb/s za 50zł.

Zacznijcie prawidłowo określać jednostki. Mb - megabit. kb - kilobit. kB - kilobajt. To już paranoja, 2 mb/s=300 kb/s. Co to jest?

Czyli po prostu muszę się z tym pogodzić. Dziękuję. Proszę o zamknięcie tematu. :slight_smile:

Kolega Dyzio nawołuje do niemylenia jednostek, a dwa posty niżej to samo … :roll: ![-o<