Czy procesor mi się nie przegrzewa?

Cześć, ostatnio zauważyłem w mojej grafie lekkie zmiany sam byłem na początku zdziwiony. Na chwile obecną muszę się jeszcze przez kilka dni zadowolić starym sprzętem :(. Grając w CS GO temperatura mojego procesora to nie raz nawet 75 C, czy to normalne? Mój procesor:  AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+ 2.30 GHz. Prosiłbym o pomoc… 

Krytyczna temperatura dla tego procesora to 68°C. Jednak przy maksymalnym obciążeniu nie powinien przekraczać 60°C.  Wyczyścić chłodzenie, zmień pastę termoprzewodzącą ewentualnie wymień chłodzenie na bardziej wydajne. Musisz również brać pod uwagę obecnie panujące temperatury otoczenia.

 

Mhm dziwne, wszedłem ponownie na cs’a aby sprawdzić jeszcze raz i tym razem temperatura wynosiła ok. 65… Spróbuję zrobić to co napisaliście i dam znać :wink:

Nie bawiłeś się nigdy w podkręcanie procesora albo zabawy z napięciem? Spróbuj ewentualnie zagrać na jednym monitorze i sprawdź temperaturę rdzeni. Możesz też odpalić jakiś bardziej wymagający benchmark komputera i zobaczyć czy też będzie się tak grzał.

Nie, nigdy się nie bawiłem w podkręcanie, chociaż kiedyś nad tym myślałem :smiley: . Jak gram na jednym monitorze to jest mimo wszystko bardzo podobna temperatura mianowicie ok. 61/62. Co mogę jeszcze zrobić aby zmniejszyć tą cholerną temperaturę?! :frowning:

Kiedy gram w cs go także procesor grzeje mi się niemiłosiernie, ale spójrzmy na to, że jest straaaasznie gorąco, co niekorzystnie wpływa na te procki AMD. Natomiast zimą, jesienią i latem wszystko dobrze działa :smiley: