Czy procesor pasuje?

Czy do tej płyty głównej http://pl.msi.com/index.php?func=prodde … od_no=234#

pasuje Pentium d 930?

Tam są jakieś oznaczenia że since 3.5 ale nie wiem co to znaczy…

To znaczy że od wersji 3.5 BIOSu obsługuje ten procesor. Tylko jaką masz rewizję płyty?

PM8M3-V PCB v1.0 - nie pasuje

PM8M3-V PCB v3.0 - pasuje od wersji BIOSu 1.5

PM8M3-V PCB v4.1 - pasuje od wersji BIOSu 3.5

Musisz sprawdzić który konkretnie model tej płyty masz. Jeśli v3.0 lub v4.1, to co najwyżej będą wymagały aktualizacji BIOSu.

edit: uprzedziłeś mnie :stuck_out_tongue:

ogólnie mam revi b1… Jak podłączyłęm procesor Pentium D 930 to wykryło, że jest nowy procek i powiedziało, że wymagany jest reset kompa. Po restarcie wszystko było ok tylko przy obciążeniu komp sam się resetuje… Wcześniej mówili mi że to jest wina zasilacza…

Jak sprawdzić wersję BIOSU i rodzaj tej płyty?

Albo na początku włączania komputera, albo programem typu CPU-Z.

Jaki masz zasilacz i resztę podzespołów?

beznazwyk.jpg

czyli procek nie pasuje?! ;/

Jak komputer normalnie działa, to nie ma problemu z kompatybilnością procesora z płytą.

“Jaki masz zasilacz i resztę podzespołów?”

właśnie ta wersja płyty jest 1.0 a mi działą normalnie! wykrywa samo procka i instaluje coś potem wymaga o resa i wszystko działa do tej pory gdy nie włącze jakiejś gry lub 3dmarka… Tak to internet przeglądam normalnie!

Zasilacz 380W Deer

Płyte znacie

Procek Pentium D 346 (mam tego D 930 ale wiecie jaka jest sprawa)

Karta Graficzna

Sapphire Radeon x1650 (chyba wersja pro bo chłodzenie do niej zajmuje całą obudowę i nic nie wystaje u góry karty ale nie jestem pewien bo wszędzie różnie piszą…)

ram 2gb ddr

napęd cd i dvd

cooler Freezer 7 Pro

osobiście myślę że zasilacz powinien to wytrzymać ale może to o niemarkową firmę zasilacza chodzi…

Czyli oficjalnego wsparcia nie ma, ale jakoś działa. W takim wypadku zawieszanie się może być skutkiem nieodpowiedniej płyty, albo właśnie słabego zasilacza (mógłbyś mieć napisane i 500W, a skaczące napięcia mogą rozwalać sprzęt) i to uważam za bardziej prawdopodobne.

Masz możliwość pożyczenia od kogoś sprawnego i porządnego zasilacza?