Czy procesor ruszy?


(Darwyr) #1

Mam pytanie odnośnie płyty głównej i procka i nie proszę o porady typu zmień coś tam itp.

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=775Dual-880Pro Płyta główna

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=41493&processor=E6300&spec-codes=SLGU9 Procesor

Tutaj zacytuje info od płytki:

" - LGA775 for Intel® Dual Core Extreme Edition / Pentium® D / Pentium® 4 / Celeron® D processors"

Chcę wiedzieć jak się zachowa ze sobą wymieniony wyżej sprzęt w praktyce (od kogoś kto się na tym zna i może próbował coś takiego, a nie do takich co przeczytają i są najlepszymi znawcami sprzętu i w ogóle), czy po prostu nie ruszy, czy będzie obcięty wydajnościowy czy coś innego, dziękuje za odpowiedź do tematu. :slight_smile:


(kozunio12) #2

Na 95% procesor w ogóle nie ruszy, chyba że upgrade BIOS coś by pomógł, ale w to wątpię. Płyta przydałaby się co najmniej na chipsecie P35/P45.


(Monczkin) #3

Foczka112 , nazwij temat konkretnie, zgodnie z regulaminem forum. Inaczej zostanie usunięty.

Przypomnę, że zakładając konto na forum potwierdziłeś/aś znajomość regulaminu i zobowiązałeś/aś się do jego przestrzegania.


(Michal Kolatek) #4

Nie ruszy jak go włożysz do płyty to będzie czarny ekran i tyle, proce z rodziny Core mają inny standard zasilania niż te na NetBurst.

A co innego poradzić? Dasz radę przerobić płytę, lub zrobić nową z tego co znajdziesz w kuchni? Musisz kupić nową płytę.


(BenderBendingRodriguez) #5

Moja droga foczko112 a to tak trudno kliknąć na "CPU Support List" po lewej stronie gdzie masz wypisane jakie procki są wspierane?


(Darwyr) #6

Aha, rozumiem już, to teraz, żeby nie zakładać nowego tematu, spytam tutaj, mam procesor na szynie 533MHz i zakładając płytę główną która obsługuje od 800 w górę, jak wtedy zachowa się taka płytka z takim prockiem, ruszy wgl ?