Czy procesor wpływa na wydajność karty graficznej?

Witam,

dzisiaj zasypuje was topicami i vto kolejny, mianowicie czy myślicie, że jak zmienie procesor (mój obecny sprzęt w podpisie) to przyspieszy on kartę i będzie to widoczne w grach? Czy procesor ma wpływ na grafikę? Obecnie mam raczej zbyt wolny procesor do mojej grafy i chcę go wymienić na to http://www.agito.pl/socket-940-am2/amd- … 39206.html i nie zmieniać już MOBO ani nie dokładać forsy, myślicie że jak walnę sobie tego proca to w grach będzie lepiej?

P.S. Na dzień dzisiejszy też jest nieźle, ale jak np. gram w Far Cry 2 to czasem przytnie- myślicie, że to od proca? Proszę o wasze opinie!

Może minimalnie zyskasz wzrost wydajności bo od procesora dużo zależy-on tworzy bryły geometryczne i podstawowe kolory/narzuty a tekstury na te bryły i różne dokładności tworzy grafika więc jeśli w grze masz coś na low detail i zmienisz na high to tylko i wyłącznie od karty będzie zależeć jak gra będzie chodzić a procesor między grafiką podstawową a wysoką nie ma aż tak wiele do znaczenia bo np. dokładność tekstur i oświetlenie tworzy już tylko grafa.

Jasne że procke ma wpływ na grafikę i to duży ;] Ja np po podkręceniu mojego procka z 1,8 na 2,5ghz to prawie jakbym wrzucił drugą grafikę ;D heh tzn może nie aż tak ale odczułem sporą różnice ;] i wyniki np w 3dmarku wzrosły całkiem sporo ;]

Odczujesz oczywiście różnicę, bo przy tej karcie co masz to ona korzysta w grach z CPU w dużej ilości.

czyli brać tego procka, nie? :wink:

Ludzie bredzą :x

Procesor ma wpływ na wydajność komputera jako ogółu, nie ma wpływu na kartę grafiki.

Jeśli jakaś gra będzie na tyle wymagająca, że AMD 4800+ to za mało, to żebyś miał Bóg-jeden-wie-co to ci nic to nie da.

I to chyba normalne, że jest więcej klatek animacji przy szybszym procesorze?

A 3D Mark bardzo liczy sobie wyniki z testu CPU.