Czy Programy Windosowskie dziłają pod Linuxem?

(Pzontek) #1

Witam mam takie pytanie jak w temacie.

Problem jest istotny ponieważ moja siostra ma kompa (jeszcze bez systemu) i mysle nad zainstalowaniem jej na nim Linuxa (nad wersją sie jeszcze nie zastanawiałem). Jest to koniecznościa ponieważ nie stać mnie na jeszcze jedną wersję Windowsa (kijowo że nie można HE na 2Cpu postawić) Ale jest bardzo istotny problem... Moja Siostra ma programy do nauki ang (Tell Me More i słownik Collins) z tego co wiem działają one jedynie pod Windą, i tu pytanko da sie jakos to zrobić żeby pod Linuxem działało? jakis emulator może istnieje czy cos??Czy te programiki działają normalnie wtedy jak po Windowsem?

Ps. Prosze o dokładne odp poniewaz jestem bardzo zielony jesli chodzi o ten system, a zalezy mi na tym. Jak ktoś zna jakis link dojakiegos poradnika jak to zrobić i ogólnie o Linuxie to byłbym bardzo wdzięczny.

Dzięki wielkie za odpowiedz.

(McDracullo) #2

Pod Linuxaem nie dzialaja windosowskie oprogramowanie. Jest wiele alternatywnych programo dzialajacych pod Linem. Jest też program dzieki ktoremu mozesz pograc pod linuxem w gry z przeznaczone na Windows.

(Tasiorek) #3

Hmm czy ja wiem, wystarczy zaopatrzyc sie w wine lub cedege i dzialają :wink: Co prawda nie wszystkie ale b dużo :wink: Niewiem jak to wygląda z Tell Me More i słownikiem Collins'a ale bardzo prawdopodobne ze będą działać skoro np MS Office'a da sie odpalić :wink:

(Pzontek) #4

A czy to jest darmowy program, jak tak to jak bys dał link byłbym wdzięczny. i moze wiesz jak to sie robi??

thx

(JHS:PL) #5

Cedega jest płatna, w wersji CVS darmowa, Wine HQ jest za free, a znajdziesz je tu.

(>Ziom<) #6

Pod Wine prawie wszystkie użytki chodzą, toteż podane programy powinny pójść.