Czy przedłużka USB pomoże w poprawie zasięgu karty wifi?

Witam, mam dwa kompy pc z czego tylko na jednym mam internet…(jeden komputer mam na górze a drugi z internetem na dole) Ostatnio kupiłem router Netgear DGN1000 i karte sieciową TP-Link Wn722 lub coś w tym stylu… i mam mały problem z zasięgiem na mojej karcie sieciowej i pomyślałem że kupie sobie z 10 metrową przedłużkę USB i kartę sieciową położe bliżej routera, i tu pytanie do was czy to pomoże? A i czy ten router jest dobrze dobrany do karty sieciowej? I dodam jeszcze ze komputer na dole mam podłączony do routera za pomocą kabla…

Pozdrawiam I z góry dziękuje za pomoc! !!

Do USB nie powinno stosować się przedłużaczy pasywnych dłuższych niż 5m.

Pomóc może zmiana antenki w karcie i/lub routerze.

Rozumiem że próbowałeś kręcić antenami (wiesz jak mniej więcej wygląda rozprowadzanie sygnału przez anteny dookólne)?

Nie wiem w jakim miejscu stoi komputer z kartą wifi (i w jakiej odległości od routera + budulec przeszkody na drodze), ale rozbudowując propozycję poprzednika, skłaniałbym się do zakupu co najmniej jednej “mocniejszej” anteny (dla poprawienia pola manewru, anteny na kablu).

Względnie możesz -na próbę- spróbować tej przedłużki z usb, ale jest wielce prawdopodobne, że będzie z nią więcej problemów -jeśli w ogóle na niej karta zadziała przy takiej długości kabla.

PS. Pogrzeb jeszcze w ustawieniach obu urządzeń, może znajdziesz w którymś opcje związane z poprawą/“wzmocnieniem” sygnału…

Już próbowałem a nie mogę od routera odjąć starej anteny żeby założyć lepszą ponieważ ona jest przymocowana plastikiem do routera…;/ Przeszkodami są ściany (dość grube) a do karty sieciowej miałem dołożoną przedłużkę tylko że metrową i to mnie zbytnio nie ratowało a sądziłem że ta przedłużka 10metrowa którą mam na oku coś pomoże… wklejam urywek aukcji: Bardzo wysokiej jakości przedłużacz USB o długości 10M, wykonany z najlepszych materiałów, całość kabla jest ekranowana. Dodatkowo kabel wyposażony jest w dwa przeciwzakłóceniowe filtry ferrytowe, co gwarantuje najwyższą jakość przesyłu. Doskonale nadaje się dla kart sieciowych Wi-Fi na USB - możemy je przenieść w dowolne miejsce bez żadnej straty na sygnale !!

Więc co mi doradzacie?

Pozdrawiam Serdecznie!

Po co się uwziąłeś na wifi jak chcesz antenę położyć obok nadajnika to nie lepiej zastosować skrętkę :slight_smile: ,parametry łącza na kablu na pewno lepsze.

JAk to skrętkę?

Przewód UTP. Chodzi o połączenie komputera z routerem za pomocą przewodu sieciowego. Jeżeli masz taką możliwość to takie rozwiązanie jest najlepsze i najbezpieczniejsze.

Robiłem tak i nic to nie dawało a kupiłem tą przedłużkę i jest wszystko ok!