Czy przedłużka USB pomoże w poprawie zasięgu karty wifi?

(tomek-lomza@wp.pl) #1

Witam, mam dwa kompy pc z czego tylko na jednym mam internet...(jeden komputer mam na górze a drugi z internetem na dole) Ostatnio kupiłem router Netgear DGN1000 i karte sieciową TP-Link Wn722 lub coś w tym stylu... i mam mały problem z zasięgiem na mojej karcie sieciowej i pomyślałem że kupie sobie z 10 metrową przedłużkę USB i kartę sieciową położe bliżej routera, i tu pytanie do was czy to pomoże? A i czy ten router jest dobrze dobrany do karty sieciowej? I dodam jeszcze ze komputer na dole mam podłączony do routera za pomocą kabla....

Pozdrawiam I z góry dziękuje za pomoc! !!

(GioWDS) #2

Do USB nie powinno stosować się przedłużaczy pasywnych dłuższych niż 5m.

Pomóc może zmiana antenki w karcie i/lub routerze.

(manieKMP) #3

Rozumiem że próbowałeś kręcić antenami (wiesz jak mniej więcej wygląda rozprowadzanie sygnału przez anteny dookólne)?

Nie wiem w jakim miejscu stoi komputer z kartą wifi (i w jakiej odległości od routera + budulec przeszkody na drodze), ale rozbudowując propozycję poprzednika, skłaniałbym się do zakupu co najmniej jednej "mocniejszej" anteny (dla poprawienia pola manewru, anteny na kablu).

Względnie możesz -na próbę- spróbować tej przedłużki z usb, ale jest wielce prawdopodobne, że będzie z nią więcej problemów -jeśli w ogóle na niej karta zadziała przy takiej długości kabla.

PS. Pogrzeb jeszcze w ustawieniach obu urządzeń, może znajdziesz w którymś opcje związane z poprawą/"wzmocnieniem" sygnału...

(tomek-lomza@wp.pl) #4

Już próbowałem a nie mogę od routera odjąć starej anteny żeby założyć lepszą ponieważ ona jest przymocowana plastikiem do routera....;/ Przeszkodami są ściany (dość grube) a do karty sieciowej miałem dołożoną przedłużkę tylko że metrową i to mnie zbytnio nie ratowało a sądziłem że ta przedłużka 10metrowa którą mam na oku coś pomoże.... wklejam urywek aukcji: Bardzo wysokiej jakości przedłużacz USB o długości 10M, wykonany z najlepszych materiałów, całość kabla jest ekranowana. Dodatkowo kabel wyposażony jest w dwa przeciwzakłóceniowe filtry ferrytowe, co gwarantuje najwyższą jakość przesyłu. Doskonale nadaje się dla kart sieciowych Wi-Fi na USB - możemy je przenieść w dowolne miejsce bez żadnej straty na sygnale !!

Więc co mi doradzacie?

Pozdrawiam Serdecznie!

(SMDOBPRO) #5

Po co się uwziąłeś na wifi jak chcesz antenę położyć obok nadajnika to nie lepiej zastosować skrętkę :slight_smile: ,parametry łącza na kablu na pewno lepsze.

(tomek-lomza@wp.pl) #6

JAk to skrętkę?

(ADR1991) #7

Przewód UTP. Chodzi o połączenie komputera z routerem za pomocą przewodu sieciowego. Jeżeli masz taką możliwość to takie rozwiązanie jest najlepsze i najbezpieczniejsze.

(tomek-lomza@wp.pl) #8

Robiłem tak i nic to nie dawało a kupiłem tą przedłużkę i jest wszystko ok!