Czy przeglądarka powinna być instalowana wraz z systemem win

Witam, jeśli zainstaluje system a w nim nie będzie przeglądarki, to jak wejść do sieci by ja ściągnąć??

Wiem głupie pytanie ale nie znam odpowiedzi

Co to za wersja systemu bez przeglądarki? Np. w Windows 7 (w Viście chyba też tak można) wchodzisz w Windows Update i ściągasz sobie IE8 a po jej uruchomieniu każdą inną ściągnąć to już pestka.

Nie nie, to nie to ze jest taki, tylko często napotykam się na portalach z takim zapytaniem, i ciekawiło mnie jak możną ściągnąć co kol-wiek jak jej się nie ma. Nie wiedziałem ze przez Update da rade :smiley:

Czyli i tak najpierw będzie przeglądarka IE :smiley: hehe

No wiesz, w WU nie znajdziesz innej :wink:

W XP (chyba ) nie da rady przez WU, bo na WU wchodzisz przez IE, chyba, że IE pojawi się w aktualizacjach automatycznych to system sam ją sobie ściągnie.

A dlaczego? Możesz ściągnąć przeglądarkę na innym komputerze i zainstalować z pendrive’a.

Z pytania twórcy wątku można wywnioskować, że chciałby zrobić to bez pośrednictwa innego urządzenia.

Dokładnie :slight_smile:

Domyślnie z systemem masz którąś z wersji IE,w XP jest IE6,przez którą możesz ściągnąć IE8 albo inną przeglądarkę

W Viście jest to chyba IE7,która też już jest do zastąpienia-stara wersja

Można jeszcze za pośrednictwem ftp,zaawansowane ściąganie wymagające znajomości adresów

w pasku uruchamiania wpisujesz cmd

ftp ftp.mozilla org [logowanie jako anonymous,hasło dowolny nawet zmyślony mail np. bla@bla.com

za pomocą cd wchodzisz do katalogów

cd pub

cd mozilla i tak po kolei,aż natrafiasz do miejsca gdzie są pliki binarne którejś z wersji Firefoxa

wpisujesz get Firefox Setup-xxx.exe i ściągasz

Tworzysz płytke instalacyjną Windowsa wraz z instalką dowolnej przeglądarki za pomocą programu nLite. I tyle :slight_smile:

A jeśli nie masz dostepu do komputera z zainstalowanym systemem?

Rany kota, to chyba czysto akademicka dyskusja :slight_smile:

Ale masz rację: wtedy jest mały problem :slight_smile:

cholinex , napisał, że to teoretyczne rozważania ograniczone pewnymi wymaganiami i Twoja propozycja ich nie spełnia. :wink:

Jeśli nie masz dostępu do kompa,kupujesz pismo za kilka zł np. PC Format - do płytki często są dołączane przeglądarki :stuck_out_tongue: a spis tego co jest na płycie jest w środku pisma,ludzie ale wy macie problemy,można też poprosić znajomego z kompem,aby nagrał instalki na pendrive,kupujemy pendrive 2 GB za kilka zł i mu dajemy

http://www.dobreprogramy.pl/Rzut-okiem- … 11429.html

naprawdę przeoczyliście ten artykuł :?: :smiley:

system ma być przyjazny dla użytkownika,ma zawierać niezbędne oprogramowanie,to czy go zachowamy czy zainstalujemy inne zależy od nas

jakby nie było IE w Windows to otwierasz jakiekolwiek okno np komputer i w polu lokalizacji wpisujesz adres serwera ftp danej przeglądarki…

Nie wiem czy to działa bez IE - ale zawsze jest dość prymitywny program konsolowy (działa jak DOS), który nazywa się… FTP. Wchodzisz do wiersza poleceń, wpisujesz polecenie FTP. I używasz tych poleceń:

http://www.from.okay.pl/sioux/komendy.html

działa, działa:

http://www.dobreprogramy.pl/Rzut-okiem- … 11429.html