Czy przez tego switha moge mieć LANa?


(Wozniu) #1

chodzi tutaj o ten produkt

http://www.znak.pl/index.php?cid=83&sci ... +10100Mbit

Sytuacja wygląda tak:

Mam internet przez kablówke. Ostatnio siostra dostała kompa i zażyczyła sobie do tego internet. Przyszedł serwisant i podzielił nam internet na dwa kompy po 512 kbps na każdego. I tu pojawia się pytanie, czy przez w/w switcha da się stworzyć sieć lan ? czy potrzebny będzie standardowy kabelek ?

a i jeszcze bardzo prosze, że jeśli da się stworzyć lana to niech ten ktoś poda jakiegoś lineczka albo napisze jak to zrobić bo ja w te klocki jestem zupełnie zielony :oops: z góry wielkie THX :slight_smile:


(pysiu) #2

samą siec LAN tak

ale rozdzielenie neta juz przez router

o coś tak http://www.banita.pl/~pysiu/siec%20lan/vectra.html


(Mrooveq) #3

jeśli serwisant Ci podzielił łącze, to nie dał przy okazji urządzeń?

to jak to masz teraz zrobione? kabel z modemu przekładasz raz z jednego komputera do drugiego?

jeśli tak i jeśli na obu dostajesz różne adresy IP (start->uruchom->cmd->ipconfig), to taki switch Ci wystarczy do internetu jednocześnie na obu komputerach.

switch pewnie sam się krosuje, jednak na wszelki wypadek używaj zwykłych kabli.


(Michal Olber) #4

Witaj

Mam identycznego switcha. Sieć domową możesz mieć przez niego bez problemu. Kable muszą być normalne, nie crossowane. Podłączasz to mnie więcej tak :

pod322261czeniekomputerbq2.th.jpg

Ja tak zrobiłem i net mi działa bez problemu. Sieć LAN robisz na odłączonym kablu sieciowym 1.Mam 512 MB. Jeżeli usługodawca cię zapewnił, że możesz neta przydzielić do dwóch komputerów, to wtedy bierzesz się za to. Jak winXP to ci tym lepiej pomogę :smiley:

Jakbyś miał jakieś pytania pisz na gg : 7092216.


(Elf258) #5

Chyba raczej Mb (czyt. mega bitów) Bardziej prawdopodobne, że masz 512 kb/s czyli kilobitów na sekundę. Ney czy ten switch jest od serwisanta? Jeśli tak to najlepiej do niego zadzwonić. 10 minut i po kłopocie :slight_smile: