Czy przy wymianie dysku z komputera do innego komputera trzeba robić format?


(tomaszewsk12) #1

Witam, chce od znajomego kupić używany komputer ( bez dysku ), mam swój dysk ale nie wiem czy musze robic format przed wsadzeniem tego dysku do tego komputera ? Pomożę ktoś ? 


(amstaf495) #2

Nie musisz robić formatu


(tomaszewsk12) #3

a nie bedzie problemow ze sterownikami ani nic ?


(bachus) #4

Będą problemy, komputer może siać błędami. Nie podajesz nawet jaki system operacyjny i czym się różnią komputery (AMD/Intel). Najlepiej zainstalować system operacyjny od nowa (chociaż te bazujące na Linuksie są bardziej odporne na zmianę bebechów).


(tomaszewsk12) #5

Oba Komputery procki od AMD ten od kolegi AMD Athlon x3 435  a ze starego komputera  AMD Athlon 4400+ , Windows 7 64 bit 


(bachus) #6

Może zadziałać / może nie zadziałać (np. ze względu na sterowniki płyty głównej). Kwestia legalności Windowsa też może być dyskusyjna.


(tomaszewsk12) #7

Czyli format dla pewności ?


(bachus) #8

Nie wiem co się uparłeś z tym “formatem” - jeżeli dla Ciebie “format” jest synonimem przeinstalowania systemu operacyjnego to tak: “format”.


(zygi100) #9

Trzeba przeinstalować system bo na drugim komputerze o którym piszesz będą inne stery do płyty głównej.Jak będą inne karty graficzne też są potrzebne inne sterowniki.Aby to wszystko działało Tobie jak trzeba powinno zainstalować się od nowa system i sterowniki.Pozdrawiam.