Czy router zadziała, internet. Prosze o pomoc

Cześć, mam internet z firmy Hyperion, kablówkę tzn mam kabel z piwnicy który podpinam do kompa. Gdy pół roku temu kupowałem nowy komputer podpiąłem internet do maszyny no i wszedłem na stronę www.google.pl aby sprawdzić czy działa internet, a tu niespodzianka. Nie działał, zadzwoniłem do Hyperionu i kazali mi podać jakiś adres maski podsieci czy coś takiego w “Mój komputer” wszedłem. No i podałem i po paru godzinach zadziałał. Mam zamiar kupić laptopa i chciałbym mieć bezprzewodowego neta w domu(mieszkam w bloku, na ostatnim piętrze) i jeśli kupiłbym router do którego podpinam ten kabel z piwnicy i z routera idzie 2 kabel który podpinam pod kompa, i jednocześnie mam w domu sieć WIFI?? Czy to będzie działać, czy mam jakiś zaszyfrowany net gdzie router nie działa? Moje pytanie może być głupie, ale naprawdę się na tym nie znam :frowning:

Zapewne chodziło o adres MAC.

Routery mają zazwyczaj funkcję klonowania adresu MAC, inaczej mówiąc możesz przypisać routerowi taki MAC, jak ma karta sieciowa komputera. Inne rozwiązanie - podać usługodawcy fabryczny adres MAC routera.

Okej, ale siec bezprzewodowa będzie działać?

Będzie działać. To, czy będziesz korzystać z sieci przewodowej, czy bezprzewodowej, nie ma znaczenia.

Uważaj, żeby nie kupić routera z ADSL. On się nadaje tylko do łącz takich jak Neostrada.

Okej dzięki wielkie, uzyskałem odpowiedź więc temat można zamknąć.