Czy rozbudowa centrali poprawi tłumienie

Witam bo chciałbym kiedyś mieć szybszy internet niż marny 1Mb/s ,więc proszę o opinię na słupach linię były ciągnięte niecałe 10 lat temu,raczej ich nie wymienią tylko za 1,5 roku ma być rozbudowana centrala teraz mam Tłumienie w TP -Link TD 8816 aż 48db ,wartość graniczna dla 6MB/s jest 39db.Czy po remoncie centrali ten wskaźnik spadnie ,a jeśli nie to co sądzicie o dostępie radiowym .Niby mają takie szybkości ale czy pójdą ,jaka musi być odległość od nadajnika radiowego dla prędkości 6MB/s.

tu link do moich parametrów http://ifotos.pl/img/Magical-S_arrnea.png .

Zajrzyj tutaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1768461.html .

Post użytkownika ajanek9 z dn. 15 września 2010 z godz. 21:40.

A czy ktokolwiek na forum wie na czym będzie polegać rozbudowa centrali :?

marcin’82 dzięki to rozumiem jeśli współczynnik odstępu szumów miałem przy synchronizacji 6 mega 7-10 ,to remont na centrali nic nie da ,to chyba te tłumienie 48 też nie spadnie (bo za drogą do centrali mam max 3 kilometry).Z tym ze umowy kurierowi nie podpisałem ,technik na centrali z twierdził ze nie ma szans na taką szybkość i niech tak zostanie na 1mb/s ,a TP ludzi bajeruje i tylko chce zarobić na nowej umowie .Na słupie mi nić nie sprawdził i na łączeniach też nie ,powiedział ze wszyscy w tej okolicy mają po 1mb/s.

fiesta oczywiście ze nie ,tylko się pytam tych co mieli podobny problem .Nie chcę być w czasach komunistycznych (a chyba jestem ,ze każdego się olewa ).Zrobi się a ludzie czekają latami ,nawet technik mówi a może będzie szansa a może nie ,to samo z TV cyfrową naziemną ,szły wybory prezydenckie to do końca września 80% Polski miała być cyfrowa .Teraz łaskawie w paru miastach jest.

Co do radiówki, sam korzystam z łącza radiowego co prawda nie Tp ale lokalny i śmiga jak ta lala

1010642440.png

Jedyna sensowna rada wobec oporu molocha, to poszukać dostępu do internetu z telewizji kablowej najlepiej chyba z UPC - nie wiem jakie masz u siebie możliwości.

To się nad radiówką zastanowię chyba ,moloch mówi ze remonty się po za miastem nie opłacają (jakoś Cyfrowy Polsat szybko uruchomił dostęp radiowy),no ale są małe limity ,musiał bym wyłączyć aktualizację Windows itp.Czemu nie zainwestują w Internet 3.9 G ,szybko by im się to wróciło (na pewno taniej niż na kablu).

marcin’82 tylko dostęp radiowy mam ,i to parę kilometrów od Krakowa a łącze molocha uciągnie 1mb/s to są jaja (rozumiem na jakiejś prowincji ,ale pod Krakowem).

Jestem podłączony do nadajnika 5ghz, zero problemów net śmiga :slight_smile: oczywiście na proxy.2

Poprawi się tylko przepustowość łączy ale tłumienie łącza ci nie spadnie musieli by poprzerabiać większość złączy kablowych i wymienić odcinki kabla o zaniżonej izolacji.

A jakie powinno być tłumienie na odcinku 3-3,5 km ,tak mniej więcej .Modem od TP miał 41 teraz TP Link 48-49 ,ale za to synchronizacja na TP Linku jest stabilniejsza ani razu nie zerwało połączenia .